• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mamy już tego dosyć!

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Kara za zdjęcie z ruletką? Jest odpowiedź Izby Celnej

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polsk...ruletka-Jest-odpowiedz-Izby-Celnej-PRZECZYTAJ

Wcześniej naloty na gospodynie na jarmarku z pierogami, innym razem na grających rozrywkowo w pokera, multum przegranych w Sądach w związku z zajęciami automatów do gier. Prowadzono także postępowanie karne i próbowano ścigać także mnie za to, że w okienkach z reklamami firmy google na www.celnicy.pl na komputerze kontrolera z izby wyświetliła się pod wpływem ciasteczek(plików cookies), jakaś reklama strony gdzie jest hazard.

TO WSZYSTKO STAWIA SŁUŻBĘ CELNĄ W BARDZO ZŁYM ŚWIETLE W OCZACH SPOŁECZEŃSTWA I NIE PRZYNOSI CELNIKOM CHLUBY.

Musimy wszędzie podkreślać, że to nie jest wina funkcjonariuszy a wytyczne i polityka odgórna.
 
Ostatnia edycja:
jak zwykle instytucje państwowe czepiają się maluczkich, a gdzie była i jest ta służba celna gdy w tv są pokazywane skoki narciarskie lub mecze piłki nożnej czy inne imprezy sportowe a na obiektach na których się odbywają te imprezy wszędzie są reklamy firm typowo hazardowych, nawet sportowcy na koszulkach mają nawet nie loga ale całe nazwy tych firm!!? czy to przeszkoda że to nie polskie firmy , zawsze można przecież zamazać obrazek z ich nazwami....ale czepmy się maluczkich bo łatwiej...
 
Co się dzieje z tym hazardem? Ktoś to ogarnia? Wszczynane są podobno sprawy wobec funkcjonariuszy zatrzymujących automaty za przekroczenie uprawnień, za to że realizują politykę i zadania SC. Na rozprawach w sądzie funkcjonariusze są bardziej maglowani niż osoby i firmy urządzające nielegalne gry hazardowe. Sądy oddają automaty, kwestionują skuteczność ustawy hazardowej. Do czego to doprowadzi? Czy szeregowi funkcjonariusze dozoru mogą spać spokojnie? Co robi MF, aby systemowo przeciwstawić się nagonce firm hazardowych na funkcjonariuszy?
 
W razie czego mam papiery od kierownika Dozoru.

Co się dzieje z tym hazardem? Ktoś to ogarnia? Wszczynane są podobno sprawy wobec funkcjonariuszy zatrzymujących automaty za przekroczenie uprawnień, za to że realizują politykę i zadania SC. Na rozprawach w sądzie funkcjonariusze są bardziej maglowani niż osoby i firmy urządzające nielegalne gry hazardowe. Sądy oddają automaty, kwestionują skuteczność ustawy hazardowej. Do czego to doprowadzi? Czy szeregowi funkcjonariusze dozoru mogą spać spokojnie? Co robi MF, aby systemowo przeciwstawić się nagonce firm hazardowych na funkcjonariuszy?

Mam nadzieję, że nie odbiorą mi awansu, który w UC Łódź II przyznał mi pan Jarek na wniosek pani naczelnik pionu kontroli pani Agnieszki z wykształcenia agenta celnego za skuteczne zajęcia automatów w 2013r.
W razie czego mam papiery od kierownika Dozoru.
 
No dobrze, skoro mamy tego dosyć, to może czas najwyższy pokusić się o kompleksową ocenę działań przeciwko własnym funkcjonariuszom? Czy może mamy do czynienia z zakwestionowaniem istniejącego, wręcz cywilizacyjnego, porządku prawnego? Kto i dlaczego? Może trzeba zamówić opracowanie kompleksowej opinii prawnej w tym przedmiocie? Powołać biegłego, który ustali stan faktyczny i wskaże działania, które nie należało podejmować i wykonywać? Postawi diagnozę, wskaże osoby i kręgi zainteresowane, które skorzystały?

Nawet jeżeli trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na jej wykorzystanie.

[video=youtube;-YGS9vhmFS0]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=-YGS9vhmFS0[/video]

To już okrągłe 10 lat od śmierci Jacka.
 
Ostatnia edycja:
Do Zarządu ZZ Celnicy PL

Onegdaj w przestrzeni publicznej pojawiła się, do tej pory niesprawdzona, informacja o tworzeniu w strukturach jednostek Służby Celnej na potrzeby mianowania do korpusu oficerskiego nowych komórek organizacyjnych. Niektórzy w sposób nieuprawniony plotkowali, że tworzonych na kilka dni przed nadawaniem oficerskich stopni służbowych tylko po to, aby niektórzy mogli dostąpić tego zaszczytu.

Uprzejmie prosimy o należyte zajęcie się tą sprawą. Przecież nie można pozwolić, aby proces mianowań na stopnie służbowe był obarczony takim grzechem. To trzeba wyjaśnić. Nie muszę chyba tłumaczyć, z jakich względów.

Może wypowie się w tej kwestii ktoś inny z Zarządu, niż S. Siwy?
 
Onegdaj w przestrzeni publicznej pojawiła się, do tej pory niesprawdzona, informacja o tworzeniu w strukturach jednostek Służby Celnej na potrzeby mianowania do korpusu oficerskiego nowych komórek organizacyjnych. Niektórzy w sposób nieuprawniony plotkowali, że tworzonych na kilka dni przed nadawaniem oficerskich stopni służbowych tylko po to, aby niektórzy mogli dostąpić tego zaszczytu.

Uprzejmie prosimy o należyte zajęcie się tą sprawą. Przecież nie można pozwolić, aby proces mianowań na stopnie służbowe był obarczony takim grzechem. To trzeba wyjaśnić. Nie muszę chyba tłumaczyć, z jakich względów.

Może wypowie się w tej kwestii ktoś inny z Zarządu, niż S. Siwy?

fakycznie sprawa troche sie wyciszyła
mf miał chyba weryfikowac takie przypadki ciekawe jak sie to skonczyło
 
To zstąpił Duch Twój

Radujmy się bo choć w tym jednym dniu nie zobaczymy na ekranach telewizorów karykaturalnych żołnierzyków antychrześcijańskich i medialnych błaznów hasających codziennie ku uciesze "€želitek"€.

Wczujmy się w ten dzień nie tylko duchowo, ale również postarajmy się obiektywnie spojrzeć na to jak Polska w ciągu 9 lat się zmieniła. Niestety to nie pokolenie JPII, które dawało w 2005 roku nadzieję na zmianę zatriumfowało w mainstreamowych mediach, przestrzeni publicznej i sercach milionów. Czy wciąż czeka ono na swój czas? Może ta kanonizacja doda nam siły by w ostatecznie pokazać siłę cywilizacji miłości, o której tak intensywnie nauczał Jan Paweł II. Zacznijmy od małych rzeczy i niech duch tego co dziś się dzieje w Watykanie towarzyszy nam choćby przez chwilę każdego dnia. http://wpolityce.pl/kosciol/193062-...k-wygladala-polska-przed-inwazja-barbarzyncow

To zstąpił Duch Twój. Pomimo tego, że JPII, jego spuściznę, ludzi kierujących się zasadami czy wartościami wyrugowano z naszego new-prylu. Pomimo tego, że ani słowa o nim nie napisała Kasia T. i nie widziano go w TVN-ie. Pomimo tego, że nie gaworzył radośnie z Beatą T. albo Piotrem K. Nie wspominając nawet o Bene Merito.

article
 
Ostatnia edycja:
Zrozumcie Wy Wszyscy!

To jest moja matka, ta Ojczyzna. To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczyć!.

[video=youtube;jRZBNJCz69I]http://www.youtube.com/watch?v=jRZBNJCz69I&feature=player_detailpage[/video]

Czas abyśmy i my tu na ziemi dorośli do zadań , które nas czekają http://naszeblogi.pl/46085-papiez-franciszek-mnie-rozczarowal .
 
Ostatnia edycja:
Pewnie wsadzę kij w mrowisko i kilka osób odprawi tu egzorcyzmy ale co tam, będzie się działo.

[video=dailymotion;xz6wau]http://www.dailymotion.com/video/xz6wau_2013-abelard-giza-papiez-i-fanatyzm_fun[/video]
 
Puknij się mocno w sam środek tego, co większość wykorzystuje do myślenia i wyciągania wniosków. Jeśli to nie pomoże, to leczyć się trzeba, a nie egzorcyzmy odprawiać.

Rozumiem, że identyfikujesz się z treścią.

Jeśli jest to stanowisko związku w tej sprawie, to należy rozważyć wypisanie z niego.

W grę wchodzi także uszczerbek dobrego imienia związku albo wręcz próba jego kompromitacji.
 
Ostatnia edycja:
Wyluzuj chłopie. Kto tu powiedział, że to stanowisko Związku. To tylko moja mała prywatna dygresja. Wiem, że wg wielu nie mogę mieć własnego zdania, nie mogę mieć prywatnych poglądów, ale, ku Waszej rozpaczy, nadal je mam i mieć będę.

Na tym właśnie polega wyższość tego Związku nad innymi, że ludzie o różnych poglądach potrafią się dogadać i działać dla dobra cła i clorzy.

Poza tym mogłeś przyjechać na ostatni zjazd Związku, jeżeli jesteś faktycznie naszym członkiem, i złożyć wniosek o odwołanie mnie z funkcji Wice. Chętnie bym Cię poznał. Ale Ty przecież jesteś kolejnym ludkiem mocnym w gębie wyznającym zasadę: KOZAK W NECIE, PIZ... W ŚWIECIE.
 
Ostatnia edycja:
Wyluzuj chłopie. Kto tu powiedział, że to stanowisko Związku. To tylko moja mała prywatna dygresja. Wiem, że wg. wielu nie mogę mieć własnego zdania, nie mogę mieć prywatnych poglądów, ale, ku Waszej rozpaczy, nadal je mam i mieć będę.

Na tym właśnie polega wyższość tego Związku nad innymi, że ludzie o różnych poglądach potrafią się dogadać i działać dla dobra cła i clorzy.

Poza tym mogłeś przyjechać na ostatni zjazd Związku, jeżeli jesteś faktycznie naszym członkiem, i złożyć wniosek o odwołanie mnie z funkcji Wice. Chętnie bym Cię poznał. Ale Ty przecież jesteś kolejnym ludkiem mocnym w gębie wyznającym zasadę: KOZAK W NECIE, PIZ... W ŚWIECIE.

Cwaniaczku, nawet do błędu nie potrafisz się przyznać, pomijając celowość działania. Dowód: we wczorajszym wieczornym wpisie, nota bene obrażającym uczucia nie tylko katolików, w sposób nieuprawniony posłużyłeś się logo Celników PL.

Wiem, co mogłem i mogę robić. A więc: spadaj, leszczu.

Skrót wg piszę się bez kropki. Poza tym, skąd wiesz, że nie uczestniczyłem w ostatnim zjeździe?
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście!!! Tylko Ty masz prawo do racji i jedynie słusznej prawdy. ..."Moja prawda jest mojsza niż twojsza"... czy jakoś tak to było.

Jeżeli chodzi o logo to co za różnica czy jest ono w moim awatarze czy go nie ma. Ludzie i tak wiedzą kim jestem. Ja nie muszę ukrywać się pod tajemniczymi nickami TELE ECHO, ZONA LOTA itp.itd. Logo - awatar usunąłem abyś właśnie tego wpisu nie kojarzyć ze Związkiem, tylko zrobiłem to za późno.

Skoro wiesz co mogłeś zrobić i co możesz to dlaczego tego nie zrobisz - LESZCZU !!!
 
Przepraszam ale chciałbym nawiązać do tematu wątku
"
Poruszając temat ustawy hazardowej nie mogłem się pozbyć wrażenia, że już kiedyś był z nią problem! O tak! To właśnie przy okazji ustawy hazardowej w roku 2009 proponowano wprowadzenie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych. Zwykła cenzura internetu miała być wprowadzone pod płaszczykiem chronienia społeczeństwa przed hazardem, pedofilią, oszustwami i faszyzmem. W Rosji też jest taka "ochronna cenzura" i dziwnym trafem uderza w opozycjonistów"
http://di.com.pl/news/49811,0,Urzad_celny_chcial_ocenzurowac_AntyAppspl-Marcin_Maj.html
 
Ostatnia edycja:
Dyskusja, o zgrozo, chyba z jednym z wyznawców wiodącej roli szefa w życiu formacji, jest również dowodem na istnienie związkowców nadal przekonanych o wyjątkowości misji, jaką im powierzono :).

Może by tak ten Pan zapytał Dyrektorów Izb, jak wygląda statystyka w obszarze rozstrzygnięć karnych w przedmiocie art. 107 Kodeksu karnego skarbowego za ostatnie lata? I czy prawdą jest, że w związku z "niekorzystną linią orzeczniczą" obecnie organy "starają się unikać działań" w tym obszarze?
 
Do tele echo
W ZZ Celnicy PL są osoby niewierzące i wierzące, są o poglądach lewicowych, skrajnie lewicowych, prawicowych i tzw. skrajnie prawicowych oraz wielu innych, rozmawiając z ludźmi spotkałem sympatyków wszystkich partii, są oficerowie i szeregowi, są eksperci i specjaliści, jest kadra kierownicza i funkcjonariusze z pierwszej linii, są byli pracownicy cywilni i funkcjonariusze i każdy może wyrazić swój prywatny pogląd, także publicznie, Ty także - choć bardzo wielu może on się nie podobać.

Nieporozumieniem jest utożsamianie takiego prywatnego poglądu ze stanowiskiem Związku.

Jako jedyny Związek w Służbie Celnej mamy natomiast zastrzeżenie statutowe, że pełniąc funkcję kierowniczą nie można jednocześnie pełnić funkcji w ZZ Celnicy PL. To jedyne ograniczenie, które jest szeroko akceptowane i ja nie słyszałem skarg w tym przedmiocie.
Jeżeli Ty wyobrażasz sobie i chciałbyś o tym podyskutować, że będziemy wprowadzać jakieś inne ograniczenia to zapraszam załóż inny nowy wątek. Tutaj już nie pisz proszę, bo to nie jest temat tego wątku i wielu użytkownikom forum to przeszkadza.
 
Polecam artykuł o Jacku Kapicy w dzisiejszym internetowym przeglądzie prasy. "Dwie twarze Jacka K." w Dzienniku Gazecie Prawnej" str. 46. autor: Mira Suchodolska.
We wczorajszym wydaniu tejże Gazety ukazał się równie ciekawy artykuł na stronie 8 Bożeny Wiktorowskiej o końcu nepotyzmu wśród celników.
Może by tak umieścić je na stronie głównej forum?
 
Back
Do góry