• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Panie Dyrektorze !!!!!!

aplikant

Nowy użytkownik
Dołączył
31 Styczeń 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nadszedł taki piękny dzień w którym ogłoszono wyniki o konkursie na DIC. Wszyscy funkcjonariusze którzy mieli dość obłudy swoich przełożonych odetchnęli, przyjdzie ktoś z zewnątrz i zrobi "porządek" a tu niestety jest jak było lub jeszcze gorzej.
Przełożeni by nie stracić swoich cieplutkich foteli robią pozorne ruchy które maja sprawić iż nowy dyrektor zobaczy jak bardzo się starają. A starają się bardzo są obłudni pilnują bym im i ich kolesiom nie stała się krzywda. Zapewne nie tylko ja mam takie zdanie, ale poczekamy i zobaczymy po postach jakie się tutaj ukarzą po moim wpisie czy mam racje. Mam propozycje dla nowego DIC jeśli naprawdę chce się dowiedzieć jak jest w naszej izbie i jaką ma podwładną kadrę kierowniczą wystarczy porozmawiać z funkcjonariuszami oni maja duży zasób wiedzy o tym jak jest. Nie chodzi o pomówienia ale fakty. Zapewne część funkcjonariuszy będzie się bała ale zawsze warto spróbować. Decyzja należy do Pana. Może coś zmieni się na lepsze.
 
Masz sto procent racji. Dodałbym do tego wiele szczegółów ale tym razem mnie administratorzy zbanują tak jak kilkoro niewidocznych już uczestników tego forum, że niby personalnie kogoś atakuję.
 
Witam wszystkich. Znaczy w naszej Izbie jet ok. To moze by tak zainteresowane osoby przejżały jak to nasza kadra jest dyspozycyjna. Proponuje zacząć od WZP. Ryba psuje się od głowy wiec pozostaj jeszcze tułów i ogon. A powładni biora przykład wystarczy przeanalizować nieobecności i chorobowe które są systematyczne. No ale jesli jest kolesiem to można sobie pozwolic na dużo. Wię najpierw nie mozemy przekroczyć 30 dni bo szkoda premii a pożniej czekamy do końca roku. Bo wtedy już po wy płacie nagrody można odpoczywać.
 
Dlaczego 26 Stycznia nie było awansów w Izbie Celnej w Przemyślu ?? gdzie w innych izbach były awanse,dyplomy,nagrody rzeczowe a nawet krótkoterminowe urlopy np izba celna we Wrocławiu !!
 
Mam propozycje !!! Jeśli ktoś chce sie przekonać czy kolesiostwo jest prawdą wystarczy spojrzeć na awanse kadrowe od czasu odejscia dyrektora z krakowa do dnia dzisiejszego PION kontroli
 
Pokazał się pan ostatnio z szefem czarnych.Proszę zadać jedno pytanie dlaczego od lat nie złapali nawet jednego TIR-a z papierosami.Jak odpowie -przecież panie dyrektorze u nas nie jadą,tylko na innych granicach-proszę się roześmiać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie martw się.
Już działa.
Własnie zwinął czarnych z Barwinka.
Prawie mija rok jak zatrzymali z CBŚ i SG Tira z fajką z Rumunii.
Ponoć to był nasty transport który przejechał tamtędy.
 
Pan Dyrektor powinien przeczytać protokół z kontroli czosnku w Korczowej 401000-UKWR-091-5/2013 oraz protokół kontroli z cegły 401000-UKWR-091-3/12 również z Korczowej. Potem powinien sprawdzić kto z kadry kierowniczej w Korczowej został pociągnięty do odpowiedzialności chociaż dyscyplinarnej.(...edycja mod)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Więc proponuje przyjrzeć się pewnym posunięciom pana naczelnika. Kolesiostwo nie jest najgorsze, gorszą rzeczą jest iż naczelnik czarnych nie dba o państwowe pieniądze. Podaje przykład jeden z wielu. Na wniosek naczelnika czarnych wysyła się funkcjonariuszy do dozoru - praca wszędzie taka sama ale czy kwalifikacje muszą być takie same. Czy po to się szkoli funkcjonariuszy pod pewnym katem by później nie mogli wykorzystać swoich kwalfikacji. Przypomnę funkcjonariusze WZP są szkoleni specjalistcznie - kursy specjalistyczne oraz doskonalące, jazda w warunkach specjalnych, a przede wszystkim broń. I teraz sugestia dla Pana Dyrektora proszę obliczyć jakie nakłady finansowe zostały wyłożone przez Izbę - są to grube TYSIĄCE.
 
Musze jeszcze dokończyć.
Jest też najmądrzejszy kierownik mobilnych ( czytający książki - podobno i w pracy ). Więc ten mędrzec przekazał słowa dyrektora pionowego - broń nie jest wyznacznikiem pracy w WZP - chciałbym się zapytać więc co jest ?. Bo według naszej wiedzy wyznacznikiem pracy w WZP jest spełnienie określonych przepisami wymagań oraz test sprawnościowy. I teraz co do testu jak z nim jest czy musimy go zdawać czy nie - może ktoś mi odpowie.
 
Musze jeszcze dokończyć.
Jest też najmądrzejszy kierownik mobilnych ( czytający książki - podobno i w pracy ). Więc ten mędrzec przekazał słowa dyrektora pionowego - broń nie jest wyznacznikiem pracy w WZP - chciałbym się zapytać więc co jest ?. Bo według naszej wiedzy wyznacznikiem pracy w WZP jest spełnienie określonych przepisami wymagań oraz test sprawnościowy. I teraz co do testu jak z nim jest czy musimy go zdawać czy nie - może ktoś mi odpowie.

grupa cieszyńska reaktywacja?
 
Więc proponuje przyjrzeć się pewnym posunięciom pana naczelnika. Kolesiostwo nie jest najgorsze, gorszą rzeczą jest iż naczelnik czarnych nie dba o państwowe pieniądze. Podaje przykład jeden z wielu. Na wniosek naczelnika czarnych wysyła się funkcjonariuszy do dozoru - praca wszędzie taka sama ale czy kwalifikacje muszą być takie same. Czy po to się szkoli funkcjonariuszy pod pewnym katem by później nie mogli wykorzystać swoich kwalfikacji. Przypomnę funkcjonariusze WZP są szkoleni specjalistcznie - kursy specjalistyczne oraz doskonalące, jazda w warunkach specjalnych, a przede wszystkim broń. I teraz sugestia dla Pana Dyrektora proszę obliczyć jakie nakłady finansowe zostały wyłożone przez Izbę - są to grube TYSIĄCE.

Oj prosty jesteś cytrynie,próbujesz mącić i się odgrywać wykorzystując innych,niekoniecznie zainteresowanych taką polemiką. Zluzuj poślady i się drzemnij;)
 
Odpowiadając "leont" na zarzuty mącenia. Czy podawanie faktów jest mąceniem. Jestem pewien że są osoby które podadzą tu parę innych zdarzeń które miały miejsce. A co do pośladów to zapewne ten do kogo piszesz to zrozumiał a czy drzemie tego nie wiem. Ale jest takie przysłowie - uderz w stół a nożyce się odezwą. Chyba coś w tym musi być.
 
Odpowiadając "leont" na zarzuty mącenia. Czy podawanie faktów jest mąceniem. Jestem pewien że są osoby które podadzą tu parę innych zdarzeń które miały miejsce. A co do pośladów to zapewne ten do kogo piszesz to zrozumiał a czy drzemie tego nie wiem. Ale jest takie przysłowie - uderz w stół a nożyce się odezwą. Chyba coś w tym musi być.

poniżej pewnego poziomu nie rozmawiam wolę posłuchać dobrej muzyki
(link usunę- prawa autorskie;)
 
Ostatnia edycja:
Do wszystkich krytyków, recenzentów i podpowiadaczy nowemu dyrektorowi.
Z tego co wiem to chyba w środy można umówić się z dyrektorem i pogadać. Proponuję przyjść, przedstawić się, podać swój nick z forum, przedstawić twarde dowody na to co się anonimowo pisze i poczekać na reakcje. Myślę, że facet odpowiednio zareaguje lub pokieruje co tym dalej zrobić. Na razie to tylko bełkot głodnego igrzysk ludu. Słyszałem że dyrektor spotykał się ze związkami, to może mu przekazali wiedzę niektórych forumowiczów bo przecież bynajmniej jeden związek te wypowiedzi firmuje.
 
mobilni

.... Jest też najmądrzejszy kierownik mobilnych;);) ( czytający książki - podobno:confused::confused: i w pracy ) . Więc ten mędrzec przekazał słowa dyrektora pionowego - broń nie jest wyznacznikiem pracy w WZP - chciałbym się zapytać więc co jest ?. ...


ojojoj ale komus nadepnęli na odcisk
 
A więc jednak nadszedł ten dzień. Mamy nadzieje iż nowy z-ca bacznie przyglądnie się pewnym działaniom naszego kierownictwa.
 
Mam pytanie czy wpłynie ktoś na to by "MĘDRZEC" zabrał się do pracy. Ładnie umie mówić i nic więcej a przydało by się jeszcze popracować. Na każdej odprawie słuchamy długiego wywodu z którego nic nie wynika.
 
A więc są zmiany mamy nowego dyrektora pionu kontroli. Wszyscy liczą na to że będzie lepiej. Ale czytając forum regionalne gazety wyborczej znalazłem ciekawe wpisy proponuje by Pan Dyrektor się temu przyjrzał . Wpis dotyczy pewnego pana który otrzymał na forum przydomek ''MĘDRZEC''.
 
Back
Do góry