• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Towary powracające

I

importer

Gość
Witam, mam pytanie o zwolnienie z należności towarów powracających. Chodzi mi o wysłane do kontrahenta zagranicznego części maszyn zgłoszonych pod pozycją 843290. Jednak kontrahent zdecydował się zwrócic do mnie te towary. Z racji, że sa to rózne części np. obudowy, śruby, nakrętki, sprężyny - są to różne pozycje taryfy celnej i tak też zredagowana jest faktura - mam pytanie. Czy UC zwolni moje towary powacające z nalezności? Ponieważ SAD eksportowy był zrobiony na 1 pozycje a teraz prawdopobnie powinno byc kilka pozycji. Dodam jeszcze, iz na mojej fakturze i tej powrotnej są takie same oznaczenia towarów - symbole.
 
aby towar mógłbyć uznany za powracający MUSI być to ten sam towar, który najpierw był wywieziony i MUSI być w niezmienionym stanie w chwili dopuszczania do obrotu. zaznaczyć należy, że towar rozmontowany (który po złożeniu tworzyć jednolitą spójność) klasyfikuje się jako jeden towar kompletny.
aby uzyskać pełny obraz na tę kwestię radzę zadzwonić do którejś z Izb na telefon porad prawnych i tam upewnić się na 100%.
pozdrawiam
 
Back
Do góry