• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Art 125 ustawy o Służbie Celnej.... Akcje i inne....

bosmannn

Użytkownik
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
72
Punkty reakcji
0
Art 125 u. o SC mówi:

6) posiadać w spółkach prawa handlowego więcej niż 10 % akcji lub udziałów przedstawiających więcej niż 10 % kapitału zakładowego —w każdej z tych spółek;

7) prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności; nie dotyczy to działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej w formie i zakresie gospodarstwa rodzinnego;

I teraz moje 2 pytania...
Mam 19 letniego brata, który rozlicza się z rodzicami, coś sobie tam "zarobił" (choć się uczy... )i chciały "pograć" kupić akcje jakiejś słabo notowanej spółki...
No ale oczywiściena mnie
Pytanie: czy ktoś z Was posiada tego typu udziału, wykazuje w oświadczeniu i nikt się tego nie "czepia" oczywiście nie bedzie to nawet 1% akcji spółki... ale - warto zapytać.

Pytanie 2gie. odnośnie prowadzenia działalności gospodarczej w rolnictwie... (oczywiście w zakresie gospodarstwa rodzinnego), jest ktoś taki kto działa w tym temacie i można z nimi popisać na prv, zapytać zadzwonić....
Bo chciałbym hodować.... np. Ślimaki ;)

Pozdrawiam.
 
Mohsin

Prowadzę działalność gospodarczą (sklep internetowy), 95% klientów jest spoza UE.
Agencja celna ze względu na koszty odpada i mam pytanie do fachowców czy sam jestem w stanie dokonywać odprawy celnej?
 
Back
Do góry