• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

co z naszą gruszą????

Zacheusz

Nowy użytkownik
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
może ktoś wie kiedy zostaną wypłacone nasze pieniądze za gruszę, mija już półtora miesiąca od wezwania ( przez większość funkcjonariuszy) Dyrektora IC do wypłaty zaległej kasy z odsetkami - odpowiedzi zero- widać nie wszystkich obowiązują 30 dniowe terminy:mad:
 
No to już pewnie wiecie ani gruszki ani wyrównania od stycznia. Księciunio nawiedził Pentagon i przykazał co by nie szastać kasą. A jak się DIC postara to znowu nagroda szumna za oszczędności z końcem roku się urodzi.
 
Jakoś w niektórych Izbach udało się bez stresu uregulować te tematy,tylko w IC Katowice są problemy.Ciekawe jakie miejsce dla naszego DIC szykuje Szeryf z Warszawy.Proponuję wziąść sprawy w nasze ręce i sprawy skierować do Sądu wtedy mogą nam naskoczyć. Uważam ,że dotychczasowe działania naszych związków prócz związku celnicy pl dali d..y i nadal daja.Takie protesty jak dotychczas nie pomogły.Najwyższy czas stworzyć jeden prężny związek, a nie jak dotychczas co UC to kilka związków. Myślę,że wszyscy którzy są w związkach działających w IC Katowice powinni z nich wystąpić i nie utrzymywać zarządów skoro Oni nie mają wpływu na Dyrektora i jego Decyzje.
 
I dobrze myślisz!

Tylko kto jest w stanie włączyć myślenie pozostałym ???

 
Tak jest bo Dyrekcja przeznacza subwencje finansowe na działalność każdego związku i dlatego jest ich tyle.Ciekawe gdyby te pieniądze im odebrać i dać funkcjonariuszom?To DIC powinien liczyć się ze związkami a nie odwrotnie.Koledzy wypoisyjcie się ze związków!!!!!!!!!!!
 
DIC w Rzepinie wypłacił w czwartek pieniądze za grusze, ale odsetki w pózniejszym terminie ( ciekawe kiedy). a czy bedą podwyżki obiecane w tym roku - chyba zapić trzeba wodą
 
DIC jak zwykle marionetka Księciunia z Warszawy zrobi to co mu każą na górze. W Katowicach tak było od lat.Ciągle jakieś tajemnice a jak ktoś uchylił rąbka tajemnicy to podcinano mu skrzydła. Myślę,że stary wyczekuje do końca a wobec tych co pozwą Go do sądu wyciągnie jakieś konsekwencje.Co do podwyżek to myślę ,że jest to celowe zagranie Kseciunia,bo jak na razie cicho o rozporzadzeniu i jego tresci.
 
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Funkcjonariusze, jeżeli dłużnik wpłaca do IC kwotę niższą od należnej kwoty głównej i odsetek wówczas kwota ta jest rozdzielana proporcjonalnie na kwotę główną i odsetki - zgodnie z przepisami. W tym zakresie nie ma uznaniowości, tj. dic nie może zaliczyć jej tylko na kwotę główną lub tylko na odsetki, gdyż złamałby przepisy. Identycznie jest w przypadku zwrotu kwoty niższej niż należna wraz z odsetkami, a więc na zwracaną kwotę musza składać się kwota główna i kwota odsetek, w wysokościach proporcjonalnych do kwot należnych. Chyba ktoś nie doczytał przepisów albo uważa, że przepisy że go nie dotyczą.
Zapytajcie się pań z rozliczeń.
Ja wciąż czekam na swoją gruszkę.
 
Tak jest bo Dyrekcja przeznacza subwencje finansowe na działalność każdego związku i dlatego jest ich tyle.Ciekawe gdyby te pieniądze im odebrać i dać funkcjonariuszom?To DIC powinien liczyć się ze związkami a nie odwrotnie.Koledzy wypoisyjcie się ze związków!!!!!!!!!!!
Nic takiego nie istnieje jak subwencje dla Związków.
 
DIC jak zwykle marionetka Księciunia z Warszawy zrobi to co mu każą na górze. W Katowicach tak było od lat.Ciągle jakieś tajemnice a jak ktoś uchylił rąbka tajemnicy to podcinano mu skrzydła. Myślę,że stary wyczekuje do końca a wobec tych co pozwą Go do sądu wyciągnie jakieś konsekwencje.Co do podwyżek to myślę ,że jest to celowe zagranie Kseciunia,bo jak na razie cicho o rozporzadzeniu i jego tresci.
Funkcjonariusze pozywać będą izbę a nie dyrektora izby. Sorry inspektorze, ale dokonujesz opartych na nieprawdzie wpisów. Każdy widzi też w jakim celu to robisz.
 
Sorki Panie Sławku ale to daje do myślenia dlaczego związki nie mogą się ze sobą dogadać i jest ich tyle choćby w 1 Izbie.Nie biorę pod uwagę związku Celnicy w swojej opinii gdyż od wielu lat tylko ten związek i Pan walczycie o żeczywiste prawa nas szaraków.Więc jesli Pana uraziłem swoimi stwierdzeniami bardzo przepraszam,ale te dane mam od innych związków.
 
Spoko, nie czuję się urażony tamtymi wpisami. Dlaczego nie mogą się dogadać? Cóż, sam po części odpowiedziałeś sobie na to pytanie. Taka odp. w zupełności wystarczy :)
 
Funkcjonariusze, jeżeli dłużnik wpłaca do IC kwotę niższą od należnej kwoty głównej i odsetek wówczas kwota ta jest rozdzielana proporcjonalnie na kwotę główną i odsetki - zgodnie z przepisami. W tym zakresie nie ma uznaniowości, tj. dic nie może zaliczyć jej tylko na kwotę główną lub tylko na odsetki, gdyż złamałby przepisy. Identycznie jest w przypadku zwrotu kwoty niższej niż należna wraz z odsetkami, a więc na zwracaną kwotę musza składać się kwota główna i kwota odsetek, w wysokościach proporcjonalnych do kwot należnych. Chyba ktoś nie doczytał przepisów albo uważa, że przepisy że go nie dotyczą.
Zapytajcie się pań z rozliczeń.
Ja wciąż czekam na swoją gruszkę.
Ja czekam również na swoją gruszę+odsetki. Sprawa jest już w Sądzie- nie było innej możliwości. Nie dam się okradać. Wszyscy powinni dochodzić swoich praw w Sądzie. Nie bójcie się ludzie tylko walczcie o swoje pieniądze!!! Powodzenia i Wesołych Świąt!!!
 
Back
Do góry