• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

gruszki na wierzbie w Trybunale Konstytucyjnym

rebus sic stantibus :)

jako że jest to temat popularny proszę administratorów o wprowadzenie systemu ocen komentarzy na podobieństwo istniejących w portalach onet interia czy wp,
Osobiście temat gruszy uważam za chory,nic wam nie dadzą na pewno więcej,co,,wywalczycie" to wam rąbną z grudniowej premii,tak było w 2013 wypłacili zaległą grusze i co z tego,rąbnęli grudniowe premie dla wyrównania kasy,Panowie z gruszami gonicie własny ogon nic więcej.
Katering patrolowy wyrobów tytoniowych to jest nasza koncepcja ,

czy nie powinieneś pójść jeszcze dalej? należy zlikwidować ustawy i rozporządzenia? sejm i senat? prokuraturę i sądy? wprowadzić dziedziczność zawłaszczonych stopni i stanowisk w formacji? siwego ukazem szczecińskim za kraty? podobnie jak wszystkich upominających się w sądach o stosowanie prawa w formacji?

czy wszyscy nie powinni również zostać wezwani do codziennego porannego oglądania reklam nawołujących do inwestowania w amber gold? albo obowiązkowego codziennego wieczornego wysłuchiwania rozważań posła g. o prawdomówności czy posłanki k. o "ramię w ramię" i "na metr głęboko", kolejnego posła od szczawiu o łódzkim na niego zamachu czy też chociażby wynurzeń kolejnego posła g. o wiarygodności katarskiego inwestora, do dzisiaj pilnie oczekiwanego? zamiast paciorka na przykład?
 
Ostatnia edycja:
Jutro wysyłam wezwanie do zapłaty do DIC, po 14 dniach złożę pozew do sądu , potem przegram, potem złożę apelację - znowu przegram ( Białystok w języku starocerkiewno-słowiańskim znaczy tyle, co "nie idź do sądu przeciw DIC, bo przegrasz") Trochę mnie to szarpnie, a Wy dalej będziecie naprawiac świat.

Po wyroku SO z dnia 27.03.2014 chciałoby się rzec : prorok jaki, czy co?!
Lecz nawet jeśli prorok, to nie zazdrośćcie, albowiem nie wiecie, jak trudno byc prorokiem we własnej ziemi, a zwłaszcza - Tej ziemi! Ale ja nie o tym ( sprawy nie zostawię ) , przy okazji czegoś się dowiedziałem i ostrzegam: Człowieczku, który miałeś dość odwagi , by stanąc przeciwko Carowi Białegostoku i teraz cieszysz się , że wygrałeś, to niech uśmiech natychmiast zniknie z twojej twarzy. Zapamiętaj : NIE WAŻNE JAKI JEST WYROK W SPRAWIE , WAŻNE , JAKI JEST WYROK PRWOMOCNY W SPRAWIE i znaczy to tyle , że czasem jest lepiej przegrać w rejonowym , by potem wygrać w okręgowym. W mojej sprawie radca powołał się m. in. na kuriozum Twego wyroku, Ja zaś stwierdziłem , że jest to jedynie dowód na to jaka jest jakość wyroków SR w Białymstoku. Jak się potem okazało w SO nie jest lepiej. Nikt (nawet sąd) nie może nakazac DIC, by skorzystał z art 165 ust 2. Tak więc w apelacji przegrasz z hukiem i to nawet bez obecności delegowanego SSR Kruka , jako sędziego referenta. Jeśli więc jest jeszcze czas, to składaj również apelację , zaskarżając uzasadnienie, jeśli nie to poradź się uczciwego fachowca, jak to dalej rozegrać. Puki co jesteś w plecy 450 kosztów zastępstwa w pierwszej i 225 zł - w drugiej instancji (choć na razie jeszcze o tym nie wiesz). Jeśli chcesz dalej walczyć i wolisz nie robić tego w pojedynkę zapraszam do kontaktu: gros.mariusz@vp.pl , mam też jakiś nieużywany profil na Facebooku. Koledzy : zjednoczmy się i zmeliorujmy to bagno - pomysłów mam wiele, natomiast walcząc w pojedynkę już dziesiąty rok - sił i środków coraz mniej.
pozdrawiam Wszystkich (nawet tych forumowych prowokatorów rodem z "Kingsajza")
Mariusz Głowiński
 
czy nie powinieneś pójść jeszcze dalej? należy zlikwidować ustawy i rozporządzenia? sejm i senat? prokuraturę i sądy? wprowadzić dziedziczność zawłaszczonych stopni i stanowisk w formacji? siwego ukazem szczecińskim za kraty? podobnie jak wszystkich upominających się w sądach o stosowanie prawa w formacji?

czy wszyscy nie powinni również zostać wezwani do codziennego porannego oglądania reklam nawołujących do inwestowania w amber gold? albo obowiązkowego codziennego wieczornego wysłuchiwania rozważań posła g. o prawdomówności czy posłanki k. o "ramię w ramię" i "na metr głęboko", kolejnego posła od szczawiu o łódzkim na niego zamachu czy też chociażby wynurzeń kolejnego posła g. o wiarygodności katarskiego inwestora, do dzisiaj pilnie oczekiwanego? zamiast paciorka na przykład?

Piszę o skutkach działań w sprawie naszej gruszki,świat się dzieje czy mi się podoba czy nie, a ja dostałem zaległą gruszkę a tak naprawdę to nie dostałem.patrzę po owocach. przecież to forum to niekończąca analiza naszych spraw,
 
przeszłość to dziś tylko cokolwiek dalej. rozumiesz te słowa Norwida? jeżeli nie, to może do Ciebie trafią słowa św. Augustyna: nie ma przypadków, wszystko jest celowe ...

[video=youtube;qKd0z_lz_nA]http://www.youtube.com/watch?v=qKd0z_lz_nA&feature=player_detailpage[/video]

świat się dzieje, czy to Ci się podoba, czy nie.
 
Ostatnia edycja:
przeszłość to dziś tylko cokolwiek dalej. rozumiesz te słowa Norwida? jeżeli nie, to może do Ciebie trafią słowa św. Augustyna: nie ma przypadków, wszystko jest celowe ...

[video=youtube;qKd0z_lz_nA]http://www.youtube.com/watch?v=qKd0z_lz_nA&feature=player_detailpage[/video]

świat się dzieje, czy to Ci się podoba, czy nie.


A Polska piłka nożna to sami gejce


Paweł Brożek był już rozebrany, ale Paweł Janas zmienił zdanie

Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka

Widzę,że rozbiera się Krzynówek a więc jednak Leo Beenhakker skorzysta z jego usług
 
przeszłość to dziś tylko cokolwiek dalej. rozumiesz te słowa Norwida? jeżeli nie, to może do Ciebie trafią słowa św. Augustyna: nie ma przypadków, wszystko jest celowe ...

[video=youtube;qKd0z_lz_nA]http://www.youtube.com/watch?v=qKd0z_lz_nA&feature=player_detailpage[/video]

świat się dzieje, czy to Ci się podoba, czy nie.

Jeden z komentarzy allegro po zakupie kadzidełek

Nikt mi nie kadził tak, jak te kadzidła. Zapaliłem 150szt jednocześnie. Władkowa lewituje,krowy mruczą mantry, chłopy spod geesu zaczynają budować Tadż Mahal II. Zapach opium sprawił, że za stertą gnoju zobaczyłem pasmo Karakorum... ;-)
 
Ostatnia edycja:
jesteście jak wrzód na czterech literach cywilizacji łacińskiej. który, w przedmiocie niniejszego wątku (czytaj łamania praw obywatelskich gwarantowanych konstytucją), rychło zostanie całkowicie wycięty. przez wymiar sprawiedliwości.

szklić to trzeba umić:

53487-651881396090228.jpg


http://niezalezna.pl/53487-po-rostowskim-boni-kolejny-minister-nie-zna-nazwy-swojego-miasta . kongres usa rozważa podjęcie śledztwa w sprawie braku prawidłowych prognoz rozwoju sytuacji na ukrainie. a u nas digital.
 
Ostatnia edycja:
Wyrok sądu okręgowego w białymstoku w sprawie: V Pa 16/14 z dnia 27.03.2014:
sąd , będąc niezawisłym ( zwłaszcza od Konstytucji RP i ustaw , a wszczególności od KC -nie mylic z komitetem centralnym - tu do końca nie mam pewności) oddala apelację powoda i zsądza 225 zł kosztów zastępstwa procesoweg na rzecz IC ( z tego jest prowizja dla radcy )
Uzasadnienie: pozwana i sąd I-szej instancji, co prawda, źle wywodzili zarzut przedawnienia, ale przeczucie ich nie myliło. Wymagalnośc, zdaniem sądu okręgowego nastąpiła z dniem przelewu na konto świadczenia w niepełnym wymiarze, co nie zmienia faktu istnienia przedawnienia.
Wnioski dla społeczeństwa: by byc radcą p. w IC białystok, nie trzeba wiedzy lecz intuicji, no i oczywiście pragmatyzmu.
do digital 411:
Ponieważ jakiś czas temu wnioskowałem jako pokrzywdzony o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w korporacji radcowskiej przeciwko jednemu z r.p. IC w b. mógłbyś się zastanowic , czy nie kandydowac na to stanowisko w razie gdybym odniósł tu sukces. Oceniam , że masz duże atuty: 1)pragmatyzm SB-ka lub volksdeutscha, byc może kompatybilny z wymaganym,
2)lekceważenie dla prawa w rozumieniu art. 2 Konstytucji
3) kadzidełka, które ponoc wspomagają intuicję
W razie co - dam znac i namawiam : aplikuj chłopie , bo warto.
Co do "gonienia własnego ogona":
Gdyby pies nie ganiał własnego ogona , byc może pan nie domyśliłby się, że ten ma pchły, nie zaaplikował mu frontlina, ten z kolej z powodu nieustającego świądu dostałby nieokiełznanej agresji i np. zagryzł dziecko sąsiada. Wówczas jego Pan np o niku analog 22 pomyślałby: "ach czemuż mój pies nie ganiał własnego ogona ,gdyby w ten sposób dał znac , że tak go swędzi , jakiejż tragedii udałoby się zapobiec.
digital 411 :
To straszne ze społecznego punktu widzenia , że dostałeś mniejszą nagrodę, bo przez to odprowadziłeś mniejszy podatek, z którego utrzymywani są np. niepełnosprawni. I tak se myśle , gdyby załatwic takim jak ty wyższe nagrody ( wiele wyższe) może udałoby się w końcu zlikwidowac te protesty przed Sejmem. Nie wiem , czemu nikt jeszcze na to nie wpadł, a tacy niby fachowcy: ten Vincent i inni.
 
Boga się przynajmniej bójcie, jeśli ludzi macie za nic:

[video=youtube;vZ_9flH3uoo]http://www.youtube.com/watch?v=vZ_9flH3uoo&feature=player_detailpage[/video]
 
Tylko głupcy dyskutują z Darwinem

Miało być w zgodzie, jeśli nie z teorią ewolucji, to przynajmniej z literą prawa. Dzięki której byty celne miały osiągnąć następny etap rozwoju. Korzystny dla całej organizacji. Z wyraźnym, jak przy werdykcie po walce bokserskiej, wskazaniem na najlepszych. Którzy, przez prezentowane standardy i poziom, powinni zapewnić organizacji skuteczne działanie z jednoczesnym zapewnieniem jej optymalnego wykorzystania przez otaczające środowisko społeczne.

A co mieliśmy w przypadku sądów administracyjnych, rozstrzygających sprawy stopni służbowych? Tylko zmianę reguł gry? Dlaczego raptem sądy administracyjne nie zauważyły podstawowych zasad interpretacji prawa, w jednakowych stanach faktycznych i tym samym stanie prawnym, wziętych pod uwagę przez sądy powszechne? Co było tego przyczyną? Czy tylko przekonanie o uprawnieniu do takiego orzekania, wbrew logice i regulacji art. 2 i 32 Konstytucji RP?

Co się dzieje w sprawie stanowisk służbowych? Gdzie są decyzje administracyjne dla ponad piętnastu tysięcy funkcjonariuszy celnych, Panie Szefie Służby Celnej Jacku Kapica? Dlaczego unikasz wydania zaleceń podległym Dyrektorom, co przecież bez zbędnego ociągania miało miejsc w przypadku mianowań na stopnie służbowe?

Chcąc przetrwać w przyrodzie zarówno ofiara, jak i drapieżnik muszą się zmieniać. To rzecz oczywista. W przypadku społecznego wymiaru teorii Darwina wnioski także nasuwają się same. Czas chyba najwyższy zacząć je wprowadzać w życie.
 
Ostatnia edycja:
No i otrzymałem swoje uzasadnienie. Sąd powołał się na kodeks pracy a nie na ustawę o służbie celnej. (Za późno złożone pismo wezwanie do zapłaty -październik 2013) Reszta książkowo. Pozostaje mi na odwołanie się od wyroku... czy ktoś mi pomoże... no chyba że panuje tutaj znieczulica... Pozrdo.

Ma ktoś jakieś wzory jak co napisać itp.. ?

PS- jestem w związkach nie celnicy.pl
 
wiecie moze kiedy bedzie podpisane te nowe rozporzadzenie od ministra finansow na zwrot kaski od gruszeczki cos to długo trwaja konsultacje
 
no to na co czekasz jak jesteś w zz ( obojętnie jakim) to uderzaj do swojego lokalnego związkowca niech Ci poradzi co robić bo od tego jest, od pomagania...a jak uznasz że dany zz nic w tej tematyce nie robi by Ci pomóc to pozostaje tylko zmienić zz.
 
Pytam sie oficjalnie szefa słuzby celnej i podatkowej i kiedy w koncu będzie podpisane rozporzadzenie w sprawie gruszy i raz na zawsze załatwiona sprawy wypłaty gruszki 2010 wszystkim celnikom wszystikm wszystkim kiedy kiedy
 
LEONARDO. Usunąłem kilkanaście Twoich postów. Po jednym/dwa zdania w każdym poście, minuta po minucie. Wiele pytań zasadnych i na temat, wiele poza wątkiem.
Pisz w jednym poście i trzymaj się tematu.
 
Dowiedziałem się dzisiaj o wyroku Sądu Okręgowego, który nie uznał roszczenia i stwierdził o przedawnieniu wbrew licznej linii orzeczniczej innych Sądów Okręgowych z innych okręgów.
Co Wy na to?
 
Strasburg. Europejski Trybunał Praw Człowieka. Dyskryminacja w dostępie do świadczenia urlopowego ... jak drut.

Mógłby kolega wymienić chociaż miasto?
 
Dowiedziałem się dzisiaj o wyroku Sądu Okręgowego, który nie uznał roszczenia i stwierdził o przedawnieniu wbrew licznej linii orzeczniczej innych Sądów Okręgowych z innych okręgów.
Co Wy na to?

Pytanie zasadnicze Sławku:
czy powód wystąpił z pismem do pozwanego w terminie 1 miesiąca od wyroku TK ? ?
jeśli nie uczynił tego, to nastąpiło przedawnienie.
 
Back
Do góry