• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Bohaterowie z forum

Status
Zamknięty.

smutny

Nowy użytkownik
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jestem na tym forum pierwszy i ostatni raz i nie podejmę polemiki z jej użytkownikami, bo ta forma komunikowania się mi nie odpowiada. Dlaczego więc dzisiaj piszę ? Myślę, że zostały już przekroczone wszelkie granice przyzwoitości.

Nadal jestem celnym i boli mnie, że śmieją się z nas celnicy z całej Polski , zwykli ludzie, przemytnicy. To co tutaj wypisuje pewna grupa ludzi woła o pomstę do nieba.

Zwracam się więc do – goli, wolności słowa , kmicica itp. – dosyć. Znam was i wiem , że nie macie prawa obrażać ludzi, oczerniać i szkalować. Pracowałem z wami i na pewno nie macie prawa moralnego do tego typu stwierdzeń. Popatrzcie w lustra i poszukajcie odpowiedzi na pytanie: Czy mam prawo moralne do tego wszystkiego?
Wszyscy pracowaliście w Korczowej I co ciekawe, kiedy tam pracowaliście nigdy nie słyszałem waszych narzekań. Byliście bardzo zadowoleni. Żadnych donosów, żadnych pretensji, żadnych skarg do przełożonych. Dlaczego ? Dlaczego wtedy nie opluwaliście kolegów z pracy ? Dlaczego wtedy nie opluwaliście przełożonych ?

WOLNOŚĆ SŁOWA – pomogę ci odpowiedzieć na powyższe pytania. Dlaczego wolność słowa ? Nie jesteś wolny ? Sumienie nie jest wolne? Nadal jesteś tak znerwicowany, że drżą ci cały czas dłonie? Czym się denerwujesz, przecież byłeś w Korczowej taki szczęśliwy. Czy byłeś szczęśliwy bo twój kolega był kierownikiem? Czy byłeś szczęśliwy bo mogłeś pracować, gdzie ty chciałeś ? Czy byłeś szczęśliwy bo zawsze byłeś na wybranej przez siebie zmianie? Szczęście to również praca z kolegą z Żurawicy ? Dlaczego dzisiaj nie jesteś szczęśliwy ? Bo to wszystko się skończyło – nie masz władzy? Czy daje ci szczęście, kiedy na tym forum przez swoją rozpacz związaną ze zmianami obrażasz ludzi z którymi pracowałeś, jadłeś w restauracji i piłeś wódkę po pracy? Jest ci lżej? Czujesz się z tym dobrze? Jeśli chcesz sprawiedliwości to zgłoś się do Pana naczelnika ze swoimi informatorami z Korczowej. Stańcie razem(przedstawcie się swoimi przezwiskami z forum) przed Panem naczelnikiem i poproście o konfrontacje waszych rewelacji np. ze szramą. To będzie b. ciekawe. Czy kiedyś powiedziałeś komukolwiek z tych obrażanych to wszystko prosto w oczy? Nie sądzę. Boisz się matołka. walca, dupka, czempiona, grzywki, szramy itp. ? Jesteś taki odważny przed monitorem. ODWAGI ! Wybierz się do Korczowej i powiedz im to wszystko. Odwagi - przedstaw się na forum, chociaż i tak cię wszyscy znają. Odwagi ! Ty „ostatni sprawiedliwy” nic nie napisałeś o czasach kiedy ty byłeś w Korczowej i twój kierownik oddziału i dwóch ulubionych kierowników zmiany. Nic . Nic się nie działo? Sielanka ? Kierownik był sprawiedliwy ? Nie faworyzował nikogo ? Był dla każdego dobry i miły? Dzielił sprawiedliwie nagrody? Nie blokował samochodów celników na parkingu? Równo traktował kierowników zmian np. nie poniżał dupka? Był idealnym przełożonym i człowiekiem? Nic ? Żadnych wad? TO JEŚLI BYŁ TO IDEALNY ODDZIAŁ TO SKĄD ZMIANY TAK GWAŁTOWNE I RADYKALNE? Proszę napisz coś o tamtych czasach i o tobie w tym wszystkim- przecież jesteś taki odważny. Napisz coś o pewnej pani, twojej koleżance i kierownika……Śmiało – anonimowo, chociaż parę słów, tak od związkowca……w imię wolności słowa. Ciekawi mnie twoja nagła miłość do obecnego naczelnika ……., a może tak analiza poprzednich twoich wpisów na jego temat powie wszystkim kim ty naprawdę jesteś. Skopiuj i poczytaj. Szczególnie ważne są „cenne” uwagi o zastępcach Pana naczelnika z którymi też pracowałeś. Odwagi . Parę razy podałem ci rękę i tego najbardziej żałuję.

KMICIĆ – też kiedyś chodził uśmiechnięty w Korczowej. Pamiętam, że kłócił się z kierownikami o łączenie stanowisk i nic więcej, żadnej działalności związkowej. Żadnego bronienie w dyscyplinarkach z ramienia związkowców. Nic. Powiedz – dlaczego napisałeś donos na Bodzia do Pana dyrektora ? Ty związkowiec. Dlaczego nic nie piszesz tak jak poprzednik o czasach poprzedniego kierownika? Rozumiem, że wszystko ci się podobało? Czy dlatego nic o tamtych czasach i o sobie w nich nic nie piszesz bo jesteś w zmowie z wolnością słowa? Czy razem na grillu ustalaliście wersje do prasy i na forum? Ty wzór cnót wszelakich-dobroci, sprawiedliwości, uczciwości, mądrości nic nie zauważyłeś złego w tamtych czasach? Proszę cię ……..Kmicic napisz parę słów to będzie chociaż trochę wiarygodny. Ponoć wygrałeś sprawę z Matołkiem-gratuluję! O to mąż prawy i zacny wstał w sądzie i powiedział: tak to ja to wszystko pisałem i mam na to wszystko świadków(których powołam) i dowody i nie boję się tej rozprawy. Taki jestem z ciebie dumny. Brawo. To był sarkazm. Więc pytam: Czy ty człowiek tak odważny zasłoniłeś się swoją kobietą i na nią wszystko zrzuciłeś ? To nie może być prawda. Przecież ty jesteś tego co pisałeś taki pewien. Dlaczego ty tego nie udowodniłeś w sądzie, artykuł po artykule? Co się stało? Strach? Kłamstwa? Ale co teraz będzie z twoją kobietą i dlaczego ona to wszystko pisała, skąd posiadała taką wiedzę? Dziwne. Ja myślałem, że to wszystko ty…………………….szkoda mi ciebie tak po ludzku. Przecież Kmicic to HONOR, a gdzie jest twój?

Szkoda mi was chłopaki i dziewczyny, ale najbardziej mi szkoda tych ludzi o których piszecie jak ostatni zdrajcy. Obrażacie nie tylko ich, ale ich ojców i dzieci (matołka), żony (dupek) co jest już dnem. Jestem pewien, że ich rodzin nie znacie i oni sobie na to nie zasłużyli. Czy wszyscy obrażani mają iść z Wami do sądu? Nie – nie można się zniżać do waszego poziomu, tym bardziej ,że to przecież piszą wasze kobiety, ciotki itp. Mają zaskarżyć gazetę, która nie ujawni informatorów? Który ze szkalowanych przez was ludzi zrobił wam coś złego osobiście? Może jest taki przypadek i może chociaż będzie można was bronić. Może walec, matołek, dupek, grzywka. czempion, szrama coś wam złego zrobili, skrzywdzili was, wasze rodziny?

Wiem czego chcecie. Powrotu dni w których był inny naczelnik, wasz kierownik, dwóch waszych kierowników zmiany i aby wróciła ta sielanka i „sprawiedliwość” z przed lat na której temat nie macie nic do powiedzenia, kiedy wszystko było zgodne z literą prawa. Chcecie aby Pan Dyrektor i Pan Naczelnik wylali tego kierownika, tych kier. Zmiany, mecenasa, szramę itp. , aby sąd na podstawie waszych „dowodów” skazał matołka na 100 lat więzienia i wtedy otworzycie szampany i z waszymi rodzinami będziecie świętować do białego rana. Czy będziecie szczęśliwi? Uwierzcie mi , krótko bo jeśli macie resztki sumienia to ono wam nie da spokojnie żyć. Jednak nie życzę tego naszej firmie i tym ludziom, którzy mają w sobie odrobinę przyzwoitości i tak po ludzku serce.

Proszę wszystkich informatorów z Korczowej o odwagę. Śmiało ujawnijcie się jutro przed przełożonymi i kolegami z pracy. Udowodnijcie wszystkie wasze donosy przełożonym, stańcie przed walcem i prosto w oczy wygarnijcie mu co was gnębi, co wam się nie podoba , kierownikom zmiany podobnie. Odwagi. Walcie do mecenasa, brudasa, rudej, szramy i przyznajcie się , że to wy na nich pisaliście bo to prawda,a jeśli to kłamstwa to ich przeproście i nie podawajcie sobie już rąk. Śmiało , przecież do tej pory byliście tacy”odważni”. Tak naprawdę proszę was skończcie z ty bagnem. Nie wiem jak można popatrzeć komuś w oczy kogo się tak obsmarowało. Jest wam z tym dobrze?


Może są wśród Nas wszystkich, tych obrażających i tych obrażanych ludzie, którzy czasami się modlą modlitwą OJCZE NASZ więc ośmielam się zacytować „….ODPUŚĆ MI PANIE MOJE WINY JAKO I JA ODPUSZCZAM MOJM WINOWAJCOM…..” Więc życzę Nam wszystkim tego przebaczenia bo Pan nam nie przebaczy………………………

PS. PROSZĘ PANA SŁAWKA O UMIESZCZENIE TEGO LISTU W DOBRYM MIEJSCU JAK NAJDŁUŻEJ I JEŚLI TO MOŻLIWE ZABLOKOWANIE POLEMIKI NA TEMAT TEGO LISTU , BO NIE TAKIE JEST JEGO PRZESŁANIE. BARDZO DZIĘKUJE I POZDRAWIAM
SMUTNY
 
Kolego ...... ten wpis powyżej to kolejny dowód waszych kłamst, do kogo ty masz pretensje?To przecież ty o wszystkim opowiadałeś na prawo i lewo o walcu, matołku i innych którzy weszli do kadry w Korczowej a ty zostałeś zwykłym celnikiem, kto szantażował grzywkę jak kazał wpisywać dokumenty na wadze czasami jak witi harmaty, kto rozpowiadał o mańka słoiku z dolarami zakopanym w ogródku jak maniek ci robił powtórki na paliwo. Nie przewidziałeś, że ktos to wszysko sprawdza i okazuje się, że to prawda np. słudia matołka, to ty powiedziłeś kto załatwiał a ktoś pojechał do tej osoby i ta osoba potwierdziła twoje słowa mało tego pokazała nawet ksera indeksu. Grupa luaczowska ma dni policzone i jeżeli zaczną was zamykać to prokurator powinien tobie podziekować, bez twoich infomacji nikt by nic nie wiedział albo tylko jakieś plotki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Back
Do góry