• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Farsa w medyce

larry1

Aktywny użytkownik
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
358
Punkty reakcji
209
To co się obecnie wyprawia w OC w Medyce przechodzi wszelkie wyobrażenie!!!
Naczelnicy z Zacisznej wymyślili sobie nową interpretację "okazjonalności" dla podróżnych(powyżej 10 razy w ciągu miesiąca zgłaszanie towarów akcyzowych to już teraz nie jest okazjonalność).Jak wiadomo do tej pory było raz na dobę.Nie dość tego funkcjonariuszom polecono informować podróżnych o nowych "zasadach".Aż tu nagle okazuje się,że ktoś zebrał "baty" za ten pomysł i poleca pisać wyjaśnienia funkcjonariuszom, którzy informowali podróżnych o nowych wymysłach Zacisznej.To jest absurd!Dobrze byłoby,żeby się w końcu ktoś bliżej przyjrzał poczynaniom naczalstwa!
 
Kolejna farsa ? Teraz na Medyce na pasie Autokarowym odprawia się Busy żeby celnikom się nie nudziło. Czy na innych przejściach też takie coś funkcjonuje ?
 
Medyka wraca do korzeni, jeden funkcjonariusz waży tira, klepie dokumenty i prześwietla a nawet wypuszcza z przejścia. Rotacje to fikcja, znowu kierownicy zmiany dają bardzo młodych na zielone pasy a starzy pchają na nich wózki z cygarem. Ostatnia kontrola mobilnych tych pasów pokazuje, że znowu jakaś grupa starych celnych kręci tym przejściem.Można się spodziewać, że będą znowu zatrzymania, jeżeli smutni panowie pódą tylko do pobliskich knajpeczek dowiedzą się bardziej pikantnych szczegółów. Ważne jest jednak to, że zdaniem gruchy jest super a kłanianie się kierownika oddziału jest odpowiednio niskie.
 
"grupa starycch celników ,ponownie kęci przejsciem ...." Mam pytanie ,kto to są starzy celni ? ? Po ostatnich zamknięciach ,jest ich raczej niewielu / ,I zdefiniuj ,co to według ciebie jest stary celny ? Po ilu latach pracy można zasłużyć na taki tytuł - po 5,10, 15 ,20 czy może więcej?/
 
"grupa starycch celników ,ponownie kęci przejsciem ...." Mam pytanie ,kto to są starzy celni ? ? Po ostatnich zamknięciach ,jest ich raczej niewielu / ,I zdefiniuj ,co to według ciebie jest stary celny ? Po ilu latach pracy można zasłużyć na taki tytuł - po 5,10, 15 ,20 czy może więcej?/

stary celnik to taki, ktory nie jest juz mlody - to proste wystarczy pomyslec ;)
 
"grupa starycch celników ,ponownie kęci przejsciem ...." Mam pytanie ,kto to są starzy celni ? ? Po ostatnich zamknięciach ,jest ich raczej niewielu / ,I zdefiniuj ,co to według ciebie jest stary celny ? Po ilu latach pracy można zasłużyć na taki tytuł - po 5,10, 15 ,20 czy może więcej?/

To nie chodzi o starych z pylicy, tam kręcą wami. Klepiecie spirytus jako spryskiwacz, chociaż NSA wyraźnie wskazał, że takie minimalne skażenia to fikcja. Sprawa się toczy dalej w Warszawie, więc uważajcie co podbijacie.W Medyce kręcą dalej ci co kręcili kiedyś, dzięki wizjonerstwu Bartka i jego problemom z osobowością, może tam jechać wszystko. Bo liczy się niski ukłon i przestrzeganie regulaminu witania naczelnika, reszta się nie liczy.
 
Ostatnia edycja:
bardzo inteligentne rozmowy toczą się na forum, stary to taki co go nie zamknęli a młody to taki co go dopiero zamkną
 
bardzo inteligentne rozmowy toczą się na forum, stary to taki co go nie zamknęli a młody to taki co go dopiero zamkną

Dość prosty podział. Zadałem pytanie -kto to jest stary celnik ,nie bez przyczyny. W naszej Izbie dotychczas wszelkie nieszczęścia i patologie wynikały z działania" starych celnych".Od szkolenia ,po gradobicie w Peru. Chcę uświadomić prosty fakt,że obecnie rządy w naszej Izbie sprawują ludzie zatrudnieni po 90 roku./poza 1 przypadkiem/.Samych "starych", takich co to mają kilka lat do emerytury, jest 30-40 osób,poupychanych w róznych miejscach.Jednak z całą pewnością nie ma ich na drodze w Medyce -tam rządzi MŁODOŚĆ.Więc może już czas ,przestać mówić o wszechobecnej winie "starych celnych" ? I stosować taktykę -"no tak ,spieprzyłem ,ale kolega także ...."
 
Panie Fix, skoro jest pan starszym celnikiem to nie dziwi Pana obecność niektórych osób w szeregach władzy. Pamięta Pan na pewno kariery naszych obecnych oficjeli. Jak katani i atrament dostali się na stołki, sosna ,menager, car, bracie, oni wszyscy powinni siedzieć. Każdy z nich albo był prezesem spółdzielni albo nosił prezesowi, CZY TO PANA NIE DZIWI?
 
Panie Fix, skoro jest pan starszym celnikiem to nie dziwi Pana obecność niektórych osób w szeregach władzy. Pamięta Pan na pewno kariery naszych obecnych oficjeli. Jak katani i atrament dostali się na stołki, sosna ,menager, car, bracie, oni wszyscy powinni siedzieć. Każdy z nich albo był prezesem spółdzielni albo nosił prezesowi, CZY TO PANA NIE DZIWI?
Co innego wiedza z plotek ,przypuszczenia czy własne obserwacje i wnioski ,a co innego dowody Bez twardych dowodów wszystko jest pomówieniem , jedynie może zaszkodzić temu kto je upublicznia. Warto w tym miejscu zacytować księdza Tischnera i jego definicję prawdy- " Jest prawda ,tyż prawda i gówno prawda'" A czy to mnie dziwi ? Tu przypomnę piosenkę Czesława Niemena :"Dziwny jest ten świat"....
A ,jeszcze jedno przysłowie ;"Mowa jest srebrem ,milczenie złotem"
 
Ostatnia edycja:
W Medyce nic a nic się nie zmieniło !!!! przemyt kwitnie, tylko teraz nie jada wózki tylko tiry!!!!!!!!!! biedni celnicy co stracili pracę dla zasady. Ta ekipa celników z przed 3 lat to byli prawdziwi funkcjonariusze!!! teraz jest zgraja małolatów bez powołania w tym zawodzie. bardzo to przykre!!!!!!!
 
To prawda, dowody dla dyrektora?My nie możemy nagrywać rozmów, filmować i inwigilować swoich kolegów z pracy a dyrektor ma możliwości sprawdzenia funkcjonariusza bardzo dokładnie, może tez poprosić inne służby o pomoc ale jak nie chce albo sam kryje taką osobę to zgłaszanie mu patologii kończy się źle zawsze dla zgłaszającego. Myślicie, że były dyrektor W. nie wiedział, że byłemu szefowi Korczowej panu Ż, kierownicy zmian budują dom? Wierzycie, że były dyrektor K. nie wiedział co się dzieję w Medyce? Nasz obecny dyro też wie, kto był prezesem, kto jest dalej i kto w czym był umoczony, mam na myśli wyższą kadrę. Wie też dobrze, że zwykli funkcjonariusze nie są w stanie mu dać żadnych dowodów, ale zwykli funkcjonariusze wcześniej czy później poproszą o pomoc ABC lub kogoś innego i oni znajdą a wtedy dla dyrektora będzie już za późno.
 
W Medyce nic a nic się nie zmieniło !!!! przemyt kwitnie, tylko teraz nie jada wózki tylko tiry!!!!!!!!!! biedni celnicy co stracili pracę dla zasady. Ta ekipa celników z przed 3 lat to byli prawdziwi funkcjonariusze!!! teraz jest zgraja małolatów bez powołania w tym zawodzie. bardzo to przykre!!!!!!!
a jakie to specjalne predyspozycje i powolanie trzeba miec zeby byc prawdziwym funkcjonariuszem?
 
A na Medyce dalej na pasie autokarowym odprawia się busy jak nie ma Autokarów ,żeby celnikom się nie nudziło, na ukośniku nr 4 nie ma dachu ,więc pojazdy odprawia się na świeżym powietrzu tak dla lepszej zdrowotności (w zimie to będzie dopiero zdrowotność oraz w czasie opadów deszczu). A remont strony przywozowej stoi i stoi....... i nie wiadomo kiedy się zakończy ale jakoś nikomu to nie przeszkadza.....?!
 
Medyka to prywatne przejście, tam liczą się busy, tiry i wózki pana szkoły a nie wygoda funkcjonariuszy i podróżnych, więc nie liczcie na lepsze. Pod tymi kierownikami doczekacie się tylko smutnych panów, którzy i tak zamkną nie tych co już dawno powinni zamknąć.
 
Te płyty od roku co jeżdżą bez kontroli przez Medykę w Tirach. Za które młodzi dostają zje...by jak chcą je kontrolować to młodemu kierownikowi i panu szkole wyjdą bokiem a przy okazji bartusiowi.
 
TYLKO ZA BARTKA, KIEROWNIKIEM CZARNYCH MOŻE BYĆ BYŁY PRZEMYTNIK(jego mandaty do dzisiaj są w zefirze) A PRZEJŚCIA SĄ PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ WĄSKIEJ GRUPY METLOCHÓW W MUNDURACH.
 
Jak Wy się wzajemnie kochacie w tym obecnym cle !!!
Aż MIŁO czytać !
A ja mam wyrzuty sumienia rzucając mięsem w kierunku niektórych od czasu do czasu ,/ jak mi już świat brzydnie/ - widać zupełnie niepotrzebnie !
 
Back
Do góry