• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Powyżki w IC Przemyśl

roe

Nowy użytkownik
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
Zgodnie z podpisanym w dniu 15.04.2010 protokołem uzgodnień pomiędzy DIC w Przemyślu a Organizacjami Związkowymi ws podziału środków przeznaczonych na wzrost uposażeń zasadniczych fc od 01.01.2010 podwyżki wyniosą:
m.k.c. - 90 PLN - max. do kwoty 2649,00 PLN,
k.c. - 170 PLN - max. do kwoty 2750,80 PLN,
s.k.c.- 180 PLN - max. do kwoty 3100,00 PLN,
i.c. - 230 PLN - max. do kwoty 3449,80 PLN,
e.c. - 240 PLN - max. do kwoty 3950,10 PLN,
kier. zm. - 200 PLN - max. do kwoty 3449,80 PLN,
kier. ref. - 400 PLN - max. do kwoty 4249,90 PLN,
nacz. wydz. 500 PLN - max. do kwoty 4750,20 PLN



progress.gif
 
Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem minimalne zasadnicze uposażenie starszego kontrolera celnego to 2.985,03 (mnożnik 1,593* 1.873,84), więc zapis o podwyżce 180 zł max. do kwoty 3.100 jest trochę oderwany od rzeczywistości bo do kwoty 3.100 od minimum brakuje tylko 114,97... Chyba ktoś obiecuje Wam gruszki na wierzbie chociaż nie możecie ich dostać.
 
Może ktoś z przemyskich Przewodniczących ZZ wyjaśni te nielogiczności???? Może Przewodniczący ZZ Celnicy PL Pan W.U. zabierze głos?
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ogromną liczbę fc którzy nie będą beneficjentami podwyżek, bo maja zasadniczą większą niż ustalona Związki Zawodowe
 
Podwyżki

Zgodnie z podpisanym w dniu 15.04.2010 protokołem uzgodnień pomiędzy DIC w Przemyślu a Organizacjami Związkowymi ws podziału środków przeznaczonych na wzrost uposażeń zasadniczych fc od 01.01.2010 podwyżki wyniosą:
m.k.c. - 90 PLN - max. do kwoty 2649,00 PLN,
k.c. - 170 PLN - max. do kwoty 2750,80 PLN,
s.k.c.- 180 PLN - max. do kwoty 3100,00 PLN,
i.c. - 230 PLN - max. do kwoty 3449,80 PLN,
e.c. - 240 PLN - max. do kwoty 3950,10 PLN,
kier. zm. - 200 PLN - max. do kwoty 3449,80 PLN,
kier. ref. - 400 PLN - max. do kwoty 4249,90 PLN,
nacz. wydz. 500 PLN - max. do kwoty 4750,20 PLN



progress.gif

Przecież to jest komedia dlaczego róznica między MKC a KC jest niecała 100 a różnice miedzy innymi stopniami np KC a SKC ponad 300 i więcej, KC czyli KC dostanie 30zł bo wiekszośc ma ponad 2700.Jaja normalnie
 
czy nikt już nie pamięta kto i dlaczego podjął protest w 2008?
najniżej uposażane, sfrustrowane doły
doposażanie góry nie zapobiegnie nieuchronnemu
 
jak wg Was powinien wyglądać podział tych środków?

wszystkim po równo? Kominiarzom również?
a jeżeli nie, to jakie progi,
a jeżeli NIE jest tylko bo nie:D

zawsze łatwo powiedzieć, NIE, trudniej zaproponować coś w zamian.

Podawajcie przy okazji z perspektywy jakiego stanowiska się wypowiadacie.

Przypomnijcie sobie również, ile zarabialiście przez protestem w 2008r.

Rozumiem, że w Przemyślu bardzo dużą grupę stanowią mkc, dlatego próg w tej ic jest wyższy niż w pozostałych 2650.
jeżeli zaproponujecie np wyższy próg dla jednego stanowiska, to wskażcie, której grupie funkcjonariuszy trzeba te środki odebrać.
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem, że w Przemyślu bardzo dużą grupę stanowią mkc, dlatego próg w tej ic jest wyższy niż w pozostałych 2650.
jeżeli zaproponujecie np wyższy próg dla jednego stanowiska, to wskażcie, której grupie funkcjonariuszy trzeba te środki odebrać.[/quote]


Jak to której eksperckiej - byli naczelnicy z pensja ok 4 tys na łapę i nic nie robiący, nie podpisujący decyzji itp itd
 
wg przedstawionej propozycji eksperci z uposażeniem powyżej 3950 nic nie dostaną.

przedstawiajcie propozycje realne, a nie typy: nie dać czterem naczelnikom po 500, a w zamian 300 kc podwyższyć o 200;)
 
nie słuchajcie Jabola - jego propozycje są zawsze zbieżne z propozycjami SSC....
Prawda jest taka, że można wyasygnować jakąś kwotę (np. 100 zł), którą powinni otrzymać wszyscy. Natomiast resztę pieniędzy można podzielić pomiędzy nielicznych......
U nas w IC dyrektor zaproponował w drugim etapie podniesienie pensji tak zwanym wiodącym zaznaczając przy tym, że są to osoby na stanowiskach od inspektora w górę...... Żenada ....mam nadzieję, że ci "wiodący" od tej pory staną się realnymi podporami komórek w których pełnią służbę:D:D:D
To jest czysta zagrywka pod wartościowanie przy jednoczesnym złamaniu idei wartościowania. To miał być opis stanowiska a następnie dopasowanie do niego osoby, a nie jak się SSC wydaje, że to po prostu rozwiążemy przepisując obecne stanowiska na nowe.......
Na koniec chciałem dodać, że obecne propozycje DIC-ów zmierzają tylko i wyłącznie do podniesienia w tym roku uposażeń jedynie kierownikom referatów i to mniej więcej o 1000,00 zł/miesiąc....
Poczytajcie dobrze ich propozycje........
PS. Jabol mam nadzieję, że tym razem nie zrobisz w swojej izbie ludziom niespodzianki tak jak w grudniu zeszłego roku zgadzając się bez negocjacji na propozycję DIC.....
PS II - Mam nadzieję, że w końcu ty Jabolu przedstawisz jakąś konkretną propozycję podziału pieniędzy, bo w końcu wszyscy uznają, że jesteś jedynie klakierem na tym balu (tylko proszę nie uzależniaj podwyżek od stażu)
 
zapomniałem dodać, że oprócz stanowiska można dodać, czy jest się kominiarzem, czy nie, ale znając życie, właśnie takie osoby będą wnioskować o jakąś kwotę (np 100 zł) dla wszystkich.

Kominiarzom dziękujemy:D za cenne uwagi.
 
Tak się składa Jabol, że nigdy nie byłem kominiarzem, a w zeszłym roku dorównywano moje wynagrodzenie do minimum na stanowisku.... A teraz zgodnie z propozycją DIC powinienem otrzymać podwyżkę w kwocie 19 zł brutto - to są kpiny..... Nie wszyscy Jabol dostają nagle awanse, żeby tylko popierać pomysły DIC-a:D:D:D
 
minimum z rozporządzania dla skc to 2980, a nie tj masz 3080, powinieneś się cieszyć, że przez rok miałeś więcej o 100 zł od ponad połowy skc w ic.

Podobnie myślą kominiarze:(

PS Ja również wg tej propozycji otrzymam 19 zł, ale pamiętam jak pozytywnie w ubiegłym roku Nas, tzn, skc, mkc zaskoczyło rozporządzenie. Inne grupy nie miały tak dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Jabol sorry ale najwyższy czas żebyś kupił sobie koło i walnął się w czoło - co ty człowieku za brednie wypisujesz..... Z czego mam się cieszyć - od ilu skc mam lepiej ???- przestań te pierdoły ludziom pociskać????? Kombinujesz na boku kolego z DIC i taka jest prawda......
I prosiłbym ze względu na żałobę narodową bez odbioru......

PS. Kolego może zajmij się uczciwie pracą i przestań mącić na tym forum i w IC
PS. Wiesz kolego gdzie kominiarze mają te podwyżki ???? A ja wiem, bo z kilkoma przyszło mi pracować - mają je w d..ie, bo i tak wystarczająco zarabiają. Natomiast na twoich chorych pomysłach to nie oni tracą, bo dla nich 100,00 zł jest niezauważalne - na twoich pomysłach tracą funkcjonariusze na dole, bo nie mogą dostać podwyżek tak jak było to ustalone w styczniu 2008 r.
PS. Pamiętaj Jabol władza jest przewrotna i zmienna - w twojej IC któregoś dnia będzie nowy dyrektor i to niekoniecznie wywodzący się z Rzepina - a ty zdaje się działasz w ZZ funkcjonariuszy celnych a nie w ZZ kadry kierowniczej - więc tym bardziej nie rozumiem twojej postawy.
PS. Przepraszam wszystkich postronnych za to, że się uniosłem, ale nie mogę już dłużej czytać tych dyrdymałów Jabola
 
Ostatnia edycja:
Nie masz pełnej wiedzy. 70 skc w naszej ic ma uposażenie zasadnicze poniżej 2990. oprócz tego jeszcze 15 skc ma niższe uposażenie niż Ty, od 15 do 85 zł.
 
Może mieliby inne uposażenia gdybyś nie był w grudniu taki wyrywny........
Nie masz pełnej wiedzy - jak ludzie odbierają twoje pomysły....
To nie moja wina, że w zeszłym roku nie byłem długo na chorobowym - ale zdaje się, że to dzięki tobie weszły takie zasady regulacji wynagrodzeń... Prawda Jabol?????:D:D:D
 
Żenujące to wszystko jest. I te kłótnie,

ale przede wszystkim, "podwyżki". Mam na myśli kontrolerów. Ci co zarabiali mało, dalej będą mieli g, ..., a ci co sporo, to jeszcze więcej. Niestety nie ma to przełożenia w żaden sposób na pracę, czy wiedzę.
Najbardziej jednak żenujące są w tym wszystkim związki, które to klepnęły. Choć też nie dziwi, bo tam pewnie sami inspektorzy i eksperci...
 
Podwyżki

Skoro przy wartościowaniu za konkretne stanowiska mają być adekwatne dodatki, to dlaczego teraz beneficjentami podwyżek nie mają być wszyscy. Wszystkim po równo!!!
I kłopot z głowy.
 
a propo tych podwyżek czy ktoś zweryfikuje mi wiadomość o której się dowiedziałem,że funkcjonariusze którzy są w sł.przygotowawczej dostaną ok.1,5zł.
 
co wtej Służbie sie dzieje tego nie można już wyłumaczyć !!!!

TE podwyżki to kolejna paranoja !!!!!!! DLA niektórych ostatnia podwyżka na zasadniczym uposażeniu na 10 -15 lat.!!! Niestety do tego zmierza wartościowanie. TAK SĄ DOCENIANI FUNKCJONARIUSZE, KTÓRZY PRACUJĄ NA KARIERY OFICERÓW!!!!!!!!!! Najbardziej obciążeni pracą są funkcjonariusze graniczni, komórki od postępowania karnego - skarbowego i jeszcze kilku innych !!!!
I ZA TO SĄ NAJGORZEJ ZWARTOŚCIOWANI Dlaczego wszyscy z tamtąd chcą odchodzić. Ludzie od wszystkiego !!!!!!! Tam ma wszystko być na już !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIE JAK W BIURACH na wszystko mają czas nawet na zakupy TERMINY 30 DNIOWE na podjęcie decyzji .Proste pisma pisane są 3 dni buahahaha. TO SĄ STANDARTY.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pensja w normalnych krajach uzależniona jest od wkładanej pracy i od odpowiedzialności jaką funkcjonariusz ponosi, a nie od nieróbstwa !!!. Niestety wszyscy zaczynają pracować jak ich motywują !!!!!
GRANICA WIZYTÓWKA SŁUŻBY CELNEJ W POLSCE - przynajmniej do tego dążą nasi oficerowie,ale ciężko im to wychodzi - CIEKAWE DLACZEGO ?????
WSTYDŹMY SIĘ TAKIEJ SŁUŻBY !!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
podwyżki

Około 12 lat pracy, w tym czasie tylko jeden awans na stanowisku - obecnie kc. W tamtym roku nie dostaliśmy ani złotówki - równali wszystkim oprócz nas. W tym roku to samo. Pytam się dlaczego? Jakim prawem związki zawodowe decydują o tym komu dać a komu zabrać? Ciekawe za ile się sprzedali, na pewno niedługo się dowiemy. " serdeczne" pozdrowienia dla Pani przewodniczącej związku zawodowego, na pewno będziemy jej to pamiętać!!!!
no i oczywiście dla innych przewodniczących "wolnych" związków zawodowych działających przy IC Przemyśl
 
Back
Do góry