• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Słowo się dało i co?

fix

Użytkownik
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
519
Punkty reakcji
19
Miało być tak pięknie...... Obiecanki ,cacanki .Pan Boni,Kapica popierajacy ich Staniszewski z Federacji,ostatnio pani Basia z Zrzeszenia .Podwyżki ,dodatki,emerytury itd,itp A tu proszę!! W ramach walki z kryzysem od 1-01-2010 ma być zmniejszona administracja o 10 % oraz zarobki !/za WSSC/Na świecie kryzys się kończy -w Polsce zaczyna się walkę!Ciekawi mnie tyko czy zgodnie z tradycyjną praktyką ,na zwolnienia mogą liczyć szarzy pracownicy,a na awanse i podwyżki decydenci z MF?Czyli zgodnie z zasadą -Służ Panu wiernie ,on ci za to piernie!
 
Miało być tak pięknie...... Obiecanki ,cacanki .Pan Boni,Kapica popierajacy ich Staniszewski z Federacji,ostatnio pani Basia z Zrzeszenia .Podwyżki ,dodatki,emerytury itd,itp A tu proszę!! W ramach walki z kryzysem od 1-01-2010 ma być zmniejszona administracja o 10 % oraz zarobki !/za WSSC/Na świecie kryzys się kończy -w Polsce zaczyna się walkę!Ciekawi mnie tyko czy zgodnie z tradycyjną praktyką ,na zwolnienia mogą liczyć szarzy pracownicy,a na awanse i podwyżki decydenci z MF?Czyli zgodnie z zasadą -Służ Panu wiernie ,on ci za to piernie!

Jak odpowiedział S.Siwy ,redukcja ma nas nie dotyczyć,jednak z 104 mln na podwyżki zrobiło się 54 mln ,nie wiadomo kiedy i komu będzie płacone.Dodatki mają być przyznawane jednym ,a drugim nie .Godziny nadliczbowe będą płacone jednym ,drugim nie .Atestacja miejsc pracy nie będzie w tym roku ,ale ma być skończona do końca 2010.Pisma i opinie do MF piszą wszystkie związki,jednym odpowiadają ,drugim nie .jednym słowem coś będą robić ,nie wiadomo co ? KRYZYS wszystko usprawiedliwia w ocenie MF.Wydaje mi się ,że jednak to nie Kryzys,lecz Bur.el !
 
USTAWA PODPISANA przez Prezydenta ! Zaczyna się ostra jazda ! według rozporządzenia liczone będą punkty dzięki którym załapiemy się do podoficerów/większość/ aspirantów /śladowo/ lub oficerów /b. rzadko/ Obecny stopień to tylko 1-3 punkty w tej wyliczance.W dodatku będą ciekawe przetasowania Jak mówią Włosi -bellisimo burdello ! Powodzenia !
 
A miało być tak pieknie......
na co ty człowiiku liczysz,szczególnie w Przemyslu ,kiedy stołki rozdawane sa między dwoma rodzinami i nagrody rozdawane między 4 rodzinami?popatrz kogo poprzyjmowali do pracy sam podciotek,siostrzeniec ,bratanek ,zięć ,wszystko to miało do szkoły pod wysoką górkę, a jak cos ukończyło to tam gdzie się płaci i sie kończy szkołę.mało kto skonczył uniwersytet lub inną renomowaną wyższą szkołę państwową.
 
Od 9 -10-2009wchodzi Ustawa w życie,zaczną się przymiarki do nowych stopni.Mam jednak mocne wątpliwości czy akta personalne są aktualne?Wielu z nas uzupełniało wykształceie ,robiło kursy ,studia podyplomowe.Jednak czy mimo zgłoszenia tego faktu w Kadrach,odpowiedni zapis umieszczony jest w naszych aktach? Może ktoś zapytać jakie to ma znaczenie? Otóż ma i to bardzo duże ! Takie studia podyplomowe to 1 punkt mogący zadecydować o zakfalifikowaniu do podoficerów lub aspirantów - a to już kasa .Pytaniem jest także dlaczego studia magisterskie z matematyki są gorsze od studiów magisterskich z prawa/jedne dają 1pkt.drugie 3/Piszę o tym dlatego ,że przypisanie do danego korpusu jest ostateczne i nie przysługuje od niego odwołanie !Natomiast tzw .ścieżka planowania awansu jest czystą fikcją i w praktyce oznacza przypisanie do korpusu od zatrudnienia do emerytury .Tylko nielicznym uda się w ramach miejsc ustalanych centralnie dla całej Polski ,przejść z korpusu do korpusu.Więc kto ma możliwość ,niech sprawdzi aktualność swoich danych.To napewno nikomu nie zaszkodzi.
 
nie chce podważac Twoich kompetencji celnych, wiedzy i polotu nt przepisów ale skąd wiesz , że ustawa (prawdopodobnie o SC) wchodzi w tym dniu w życie?

Ale żeś dowaliła jolakak ! Co za ironia .Gratuluję polotu i wiedzy celniczej.A tak na codzień cicha myszka ?
 
No i po ptakach! Niejednemu celnemu oczy zrobią się jak piątki gdy zobaczy swój nowy stopień.Różnice w kasie pomiędzy stopniami to około 35 zł netto,jednak prawdziwe różnice nastąpią po "wartościowaniu" /A,B,C/-czyli nalepsze przed nami.Przy tak nieprecyzyjnych przepisach i dowolności interpretacji ,wszystko możliwe,nie warto przejmować się studiami ,bo może się okazać ,że lepiej było uczyć świnie chodzić po schodach ,niż siebie samego?
 
Warto przeczytć założenia do nowego regulaminu jakie podane zostały na naradzie kadry kierowniczej/na naszym inernecie/,szczególnie te fragmenty komu mają być przynawne nagrody i podwyżki a nastęnie zestawienie tej wiedzy z szkoleniami,mającymi wpływ na wzrost "kompetencji i odpowiedzialności" przeprowadzanych na oddziałach/wydziałach
Jeżeli nagminnie jesteś pomijany w tych szkoleniach/to też ciekawy problem związany z stażem pracy/,możesz być PEWNY ,że przy wartościowaniu otrzymasz C-3 i najniższe pobory,nawet jeżeli teraz będziesz oficerem, a wtedy twój zakres obowiązków to będzie wykonywanie "prostych powtarzalnych czynności" :mad:
 
kilka porad praktycznych

bij czołem, kajaj się, potakuj, powoli przestań się odzywać i zrozum, że nikt nie oczekuje twojej inicjatywy. towarzystwo ma krótką pamięć jako cechę profesjonalistów, więc za kilka miesięcy zapomną i wytypują cię na szkolenie. nie zapomnij tylko aby dalej nie zbłądzić w mowie i myśli. prawidłowa reakcja brzmi - damy radę..........i to wystarczy.
 
bij czołem, kajaj się, potakuj, powoli przestań się odzywać i zrozum, że nikt nie oczekuje twojej inicjatywy. towarzystwo ma krótką pamięć jako cechę profesjonalistów, więc za kilka miesięcy zapomną i wytypują cię na szkolenie. nie zapomnij tylko aby dalej nie zbłądzić w mowie i myśli. prawidłowa reakcja brzmi - damy radę..........i to wystarczy.

Jakoś,cholera ,odrzuca mnie taki sposób robienia tzw "kariery" za pomocą wazeliny i od dupnej strony ......
 
Okazuje się ,że nowa Ustawa o SC gwarantuje posiłki regeneracyjne dla celnych z granicy Unii pracujących w systemie zmianowym ,co najmniej 12 godzinnym ,lub równoważik pienięzny.I to już teraz!! Ale pytanie w tym temacie to do Dyrektora IC lub stanowiska BHP ,a właściwie pana K ?
 
Okazuje się ,że nowa Ustawa o SC gwarantuje posiłki regeneracyjne dla celnych z granicy Unii pracujących w systemie zmianowym ,co najmniej 12 godzinnym ,lub równoważik pienięzny.I to już teraz!! Ale pytanie w tym temacie to do Dyrektora IC lub stanowiska BHP ,a właściwie pana K ?

Więc się nie zdziwcie jak następny grafik będzie ze zmianami 8 godzinnymi i nie bedzie posiłków , a za chwilę nic nie będzie!!!!!!!!!!!!!!! tylko obowiązki. No moze kiedyś jakieś dziwne zarzuty,zawieszenie,zwolnienie
 
No i po ptakach! Niejednemu celnemu oczy zrobią się jak piątki gdy zobaczy swój nowy stopień.Różnice w kasie pomiędzy stopniami to około 35 zł netto,jednak prawdziwe różnice nastąpią po "wartościowaniu" /A,B,C/-czyli najlepsze przed nami.Przy tak nieprecyzyjnych przepisach i dowolności interpretacji ,wszystko możliwe,nie warto przejmować się studiami ,bo może się okazać ,że lepiej było uczyć świnie chodzić po schodach ,niż siebie samego?
Święta prawda!
 
Dziś zaczyna się rozdawnictwo mianowań wg nowej ustawy na oddziałach.Według wstępnych szacunków każdy o stopień w dół ,jedni się z tego cieszą ,bo to możliwośc kilku awansów inni nie .Jedno jest pewne zawdzięczamy to także "naszym" związkom zawodowym ,które zjednoczone w tzw.Zrzeszeniu ZZ SC pani B.Smolińskiej rzutem na taśmę poparły projekt SSC.Dlatego także ci ,co są jego członkami pośrednio poparli takie a nie inne rozwiązanie .I ci mogą czuć dumę i zadowolenie I nie mogą krytykować Natomiast pozostali w oczekiwaniu na tzw.kategoryzację, mającą zakończyć się do końca 2010 r ,niech ostro oszczędzają forsę a także swoje nerwy,bo gorący okres dopiero przed nami...
 
Miało być lepiej,jak jest każdy widzi. W naszej Izbie dominuje model zarządzania kadrami poprzez konflikt.Ma to polegać mniej więcej na tym ,że skłóca się wszystkich z sobą /metody są różne -od awansów ,poprzez podwyżki do rozsiewania plotek, przeciwstawianie młodych przeciw starym pracownikom /,co wywołuje konflikt niszczący istniejące układy,więzi ,rozwiązania w pracy .W założeniu ma wpływać na usprawnienie pracy ,wytworzenie nowych form organizacynych -ogólnie usprawnienie organizacji pracy.Jest kilka modeli zarządzania poprzez konflikt,jednak żle zastosowany model do danej sytuacji w zakładzie pracy ,może spowodować odwrotny skutek .Zerwanie więzi międzyludzkich ,dezorganizację pracy,pojawienie się negatywnych skutków takich jak "wyścig szczurów',donosicielstwo,negatywny dobór kadr,tworzenie się grup interesów itp .Dodatkowo negatywnie odbija się na pracownikach,nie mogących się odnależć w nowej sytuacji,co powoduje napięcie nerwowe ,a przez to absencję chorobową oraz patologiczne zachowania /np. alkoholizm /Sytuacja paująca w zakładzie pracy przenoszona jest do życia rodzinnego skutkując konfliktami,rozwodami itp.Budzi frustrację i niepewność dnia następnego,bezpośrednio wpływa na wydajność i zaangażowanie w proces pracy. Odmiennym sposobem na zarządzanie jest wytworzenie przekonania o wspólnocie celów i takie zmotywowanie pracowników by cele zakładu pracy były zbieżne z celami pracownków Skutek ten sam ,lecz metody całkowicie odmienne od przedstawionych powyżej. Może więc lepiej współpracować ,niż konfliktować?
 
Ostatnia edycja:
Jak wielu z nas .biedny idiota, starałem się pracować jak najlepiej,ciułałem te podwyżki po 20-50 zł, co 10 lat doczekałem się awansów ,po to by przed zbliżającym się końcem pracy zrównano mnie z takimi kolegami , którzy mieli rozrywkowe podejście do pracy - w ramach "równania kominów'.Śmieją się ze mnie.I słusznie.Bo mają teraz to co ja ,ale bez wysiłku. Lata płyną i siły już nie te,ale każą mi stanąć do rywalizacji z młodymi ludżmi ,ale w opinii naszych przełożonych już jestem nieperspektywiczny,więc po co szkolenia ,kursy ?Potem przy wnioskach awansowych będzie można powiedzieć -o co chodzi? jaki awans? Przecież nie ma żadnych szkoleń,kursów!Przejście z korpusu do korpusu ? Mogę zapomnieć.Kto da skierowanie staremu?Tylu młodych czeka! Mam więc perspektywę kilku lat bez awansów,bez podwyżek,na stanowisku C-3,z ciągłym wypominaniem ,że zajmuję miejsce ,a tylu młodych czeka.A gdy cudem doczekam emerytury dostanę pismo z kadr o osiąnięciu wieku i przyznniu emerytury,w takiej wysokości ,że ledwo starczy na życie.Dlaczego to piszę ? Nie żeby się użalać,rozumiem potrzebę zminy pokoleniowej.Nie rozumiem jednak sposobu w jaki traktuje się ludzi ,którzy poświęcili pracy całe swoje życie.Jeżeli nas nie chcecie ,odejdziemy na emerytury .Ustawa epizodyczna rozwiąże sprawę-dotyczy to ok.800 osób w SC.Budżet Państwa nie zawali się.Stosowanie szantażu finansowo -ambicjonalnego ,żle świadczy o poziomie i klasie decydentów-obojętnie na jakim szczeblu
 
Po kolejnym wydymaniu,przepraszam ,mianowaniu na którym jeszcze nie wysechł tusz ,już zaczyna się fala odwołań -co do stopni lub kurpusów , liczba tych odwołań sięga na razie kilkuset w skali Polski.Zabawa jest tym lepsza,że oprócz ZZ"Celnicy" który od początku nie krył swojej negatywnej opinii co do Ustawy o SC ,przedstawia wzory wniosków odwoławczych opracowanych przez Kancelarię Prawną ,to jeszcze Federacja ZZSC która czynie popierała projekt i współpracowała w tym temacie z SC........ przedstawiła wzór pisma błagalno-proszalniczego do SC w tym samym temacie! Jeszcze tylko brakuje by tzw. Zrzeszenie ,do którego należą niestety przemyskie związki, wydało swój wzór .Ale coś ostatnio nasi "działacze "zeszli do podziemia i milczą jak zaklęci.W coraz powszechniejszej opinii całą tą farsę wraz z indywidualną ścieżką awansową celni nazywają w skrócie "JAK SIĘ NIE ZESZMACISZ ,TO SIĘ NIE WZBOGACISZ'Nistety i w naszej Izbie DIC zbiera punkty ujemne za tą całą operację,można powiedzieć delikatnie o mocnym rozczarowaniu .Szkoda, bo przy odrobinie dobrej woli ogło być inaczej.Kolejny raz Związki Zawodowe dały plamę,brak jedności przy rozmowach spowodował możliwość podemowania decyzji przez DIC ,bez liczenia się z zdaniem związków-zgodnie z prawem.Trudno się oprzeć wrażeniu ,że niektóre ZZ są tylko po to, by rozbijać jedność celnych i popierać inne rozwiązania -nie zawsze zgodne z naszym ineresem.Jakie to związki ? Celnicy to ludzie inteligentni ,z pewnością wiedzą o kogo chodzi .
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry