• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wspomaganci/allokanci/grupy "SS"

Numernabis

Nowy użytkownik
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Jak układa się współżycie/współpraca z grupami SS (Służby Szefa), podnieconymi finansowo funkcjuszami?Czy naprawdę w/g was należy się im ta gratyfikacja czy też inny "symbol" wyróżnienia.Ze swoją wiedzą i doświadczeniem pracują przecież na wschodzie "za dwóch" miejscowych "doświadczonych funkcjuszy z 6-mies.stażem"


ex oriente lux:cool:
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czemu służy taki tekst-byłem w waszej Izbie na tak zwanym wspomaganiu ,nie pchałem się tam na siłę zostałem wyznaczony i nie miałem innego wyjścia jak tam jechać.Rozważałem możliwość zwolnienia się ze Służby Celnej bo tak nie traktuje się poważnych ludzi-dowiadujesz się 5 minut przed końcem zmiany w piątek ze w poniedziałek jedziesz na WSCHÓD.NIGDY nie BYłEM I NIE BĘDĘ jak to przedstawiasz Służbą Szefa.
Poznałem pracę fakt specyficzną inna niż moja ale wcale nie tak straszną poprostu inną-potraktowałem to jako nowe doświadczenia.
Poznałem nowych ludzi -bardzo serdecznych ,przyjaznych poprostu równych.
Poznałem ludzi alokowanych nawet jednego z nich odwiedziłem -powiem szczerze był to dla mnie szok tak załatwić ludzi przez Władzę.Całym sercem jestem z NIMI aby wreszcie rozwiazano ten ich problem.
Nie rozumię czemu NAS obrażacie -zazdrościcie tego 1000zł-przecież sam sobie go nie dałem.
Zapraszam do Nas i obiecuję ,żę też nauczycie sie czegoś innego nie tylko szukania fajek w zakamarkach samochodów osobowych czy w wagonach pociągów np.taryfikacji towarów,postępowania z towarami strategicznymi,własność intelektualną odprawy WPR,bezpieczeństwo produktów itp itd.
pozdrawiam serdecznie
Volcik2001
 
Nie wiem czemu służy taki tekst

Taki tekst służy zweryfikowaniu/wyprostowaniu opinii m.in.twojej oceny.
Jak wynika z dalszej części twojej wypowiedzi byłeś na wschodzie w ramach tzw.wspomagania.Twoje peany o wspaniałości/życzliwości/serdeczności/przyjazności wszystkich wobec funkcjonariuszy przyjeżdżających do pomocy można już włożyć między bajki.Tak było jeszcze w roku 2004.Pozwól,że przytoczę przykład.W roku Pańskim 2004 moja bardzo dobra koleżanka(notabene już nie pracująca w służbie)była na 4-mies. wspomaganiu.Podczas jednego z przyjazdów do domu ,podjęła z mężem poważną dyskusję na temat przeniesienia się na stałe na wschód(argumentami były m.in.jak napisałeś super atmosfera,koleżeństwo,itd.).Mąż stanowczo odmówił. Sprawa stanęła na ostrzu noża(papiery rozwodowe były w trakcie redagowania).Udało mi się jednak wspólnie z jej mężem nakłonić ją do rezygnacji z jej planów.Teraz po tych wszystkich zamknięciach m.in.tych serdecznych przyjaciół,kolegów,nie wie jak ma mi i mężowi dziękować za powstrzymanie jej przed tym chwilowym szaleństwem.

Dostrzegam pewną niekonsekwencję w twym tekście. Piszesz:
byłem w waszej Izbie na tak zwanym wspomaganiu ,nie pchałem się tam na siłę zostałem wyznaczony i nie miałem innego wyjścia jak tam jechać.Rozważałem możliwość zwolnienia się ze Służby Celnej bo tak nie traktuje się poważnych ludzi-dowiadujesz się 5 minut przed końcem zmiany w piątek ze w poniedziałek jedziesz na WSCHÓD
Najpierw piszesz że nie chciałeś jechać ,a później sam(co wynika z dalej przytoczonej wypowiedzi)zapisujesz się do grup SS. Czyżby kwota 1000PLN była barierą przełamującą „poważnego” człowieka w pomiotło?Bo w tych grupach jest to oparte na tej zasadzie:nie znasz dnia ani godziny.Czy to ci teraz odpowiada???
Nie rozumię czemu NAS obrażacie -zazdrościcie tego 1000zł-przecież sam sobie go nie dałem.

Może to są mocne słowa,ale uważam że porównując ,może nie idealnie(lecz z drugiej strony myślę że bardzo trafnie),Judasz też mógł stwierdzić,iż sam sobie nie dał 30 sebrników i nie można mu ich zazdrościć,ponieważ sam je sobie wypracował.
NIGDY nie BYłEM I NIE BĘDĘ jak to przedstawiasz Służbą Szefa.
Jak możesz pisać,że nie jesteś Służbą Szefa,zapisałeś się do grupy straceńców/odmieńców,którzy są w każdej chwili gotowi na jego kaprysy.1000 na łapę+przychylność szefa+nieprzychylność Szlachetnej Większości Funkcjnariuszy=jak byś chciał inaczej to nazwać???
 
Nie wiem czemu służy taki tekst-byłem w waszej Izbie na tak zwanym wspomaganiu ,nie pchałem się tam na siłę zostałem wyznaczony i nie miałem innego wyjścia jak tam jechać.Rozważałem możliwość zwolnienia się ze Służby Celnej bo tak nie traktuje się poważnych ludzi-dowiadujesz się 5 minut przed końcem zmiany w piątek ze w poniedziałek jedziesz na WSCHÓD.NIGDY nie BYłEM I NIE BĘDĘ jak to przedstawiasz Służbą Szefa.
Poznałem pracę fakt specyficzną inna niż moja ale wcale nie tak straszną poprostu inną-potraktowałem to jako nowe doświadczenia.
Poznałem nowych ludzi -bardzo serdecznych ,przyjaznych poprostu równych.
Poznałem ludzi alokowanych nawet jednego z nich odwiedziłem -powiem szczerze był to dla mnie szok tak załatwić ludzi przez Władzę.Całym sercem jestem z NIMI aby wreszcie rozwiazano ten ich problem.
Nie rozumię czemu NAS obrażacie -zazdrościcie tego 1000zł-przecież sam sobie go nie dałem.
Zapraszam do Nas i obiecuję ,żę też nauczycie sie czegoś innego nie tylko szukania fajek w zakamarkach samochodów osobowych czy w wagonach pociągów np.taryfikacji towarów,postępowania z towarami strategicznymi,własność intelektualną odprawy WPR,bezpieczeństwo produktów itp itd.
pozdrawiam serdecznie
Volcik2001
Właśnie wczoraj na przejściu w Medyce z niezapowiedzianą,gospodarską , wizytą był pan Kapica.Połaził po przejściu i ..... pojechał do hotelu odwiedzić swoich pretorian ,którzy przyjechali "pomagać" Kasa na tych pomagierów nie wkurza mnie -przynajmniej przed lustrem będą mogli sobie powiedzieć, ile są warci -1000pln.Czy to dużo?
 
Nigdy nie zapisałem się do grup szybkiego reagowania jakbyś był bardziej inteligentny byś sprawdził jakie Izby tworzą te grupy i sprawdził z jakiej Izby jestem ja.Ale przecież TY wiesz wszystko lepiej-z Twojej wypowiedzi wychodzi JAD.Byłem ,widzidziałem i zapomniałem.
 
Nigdy nie zapisałem się do grup szybkiego reagowania.
Z twojej wypowiedzi największy nawet ęteligent wywnioskowałby że się zapisałeś:
Nie rozumię czemu NAS obrażacie -zazdrościcie tego 1000zł-przecież sam sobie go nie dałem.


jakbyś był bardziej inteligentny byś sprawdził jakie Izby tworzą te grupy i sprawdził z jakiej Izby jestem ja.

Jakoś tobie nie poszło tak ęteligentnie sprawdzenie z jakiej izby ja jestem(przypisałeś mnie do Przemyśla)
 
Nie czepiaj się mojego Taty. Pieprzysz 3 po 3 i masz słabą orientację w temacie. Mylisz pojęcia alokantów, wpomagających oraz gropy jak je nazywasz SS. Co do tego z jakiej jesteś Izby - to chyba jest to mało istotne. Na pewno jej chluby nie przynosisz.
 
Nigdy nie zapisałem się do grup szybkiego reagowania jakbyś był bardziej inteligentny byś sprawdził jakie Izby tworzą te grupy i sprawdził z jakiej Izby jestem ja.Ale przecież TY wiesz wszystko lepiej-z Twojej wypowiedzi wychodzi JAD.Byłem ,widzidziałem i zapomniałem.

Dziękuje Volcik,że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami z kolegami ze wschodniej granicy.Mam nadzieję,że nie wyczerpałeś wszystkich , bo może jeszcze kiedyś się Tobie przydadzą na kolejnym wyjazdowym spotkaniu .Interesujące spostrzeżenia jakie "tam" poznałeś mogą również przydać się Tobie w miejscu, z którego tak nagle Ciebie wyrwano. No cóź, nie załamuj się , nie odchodź ze służby.Takich wrażliwych i współczujących kolegów w tej chwili prawie nie ma ,ale nie wątpie, że przy kolejnej (mam taką nadzieję) wymianie poglądów z kolegami ze wschodniej granicy zacznie przybywać.
Te 1000 zł zapewniam Ciebie ,że nikt Wam nie zazdrości, a gdybym mógł to dorzuciłbym jeszcze pare groszy, aby Was częściej -stale gościć.
Dziękuje za Twoja troskę, ale jak zaczniesz znowu łkać, to napisz dlaczego?
 
Ostatnia edycja:
Nie wybieram się na Wschód,mam swoją pracę u siebie -jestem szeregowym pracwnikiem i nie mnie oceniać,naprawiać ani też krytykować ludzi pracujących na przejściach.
Przedstawiłem swoje odczucia ale każdy może i napewno ma swoje poglądy ,przekonania mamy demokrację.
Wnioski i uwagi należy kierować do ścisłego kierownictwa przecież to oni odpowiadają za to co dzieje sie w polskiej Służbie Celnej.
pozdrawiam serdecznie
volcik2001
 
Zapraszam do dyskusji -znając życie przeczyta te teksty szef Służy czy też władni Granicznych Izb Celnych może coś wymyśla aby naprawić sytuację.
Po co ściagać ludzi z odległych Izb (odległych niekiedy o setki kilometrów)jak pewnie znajdą się i tacy w co nie watpie na miejscu.Ludzie z Izb czy też Odziałów i Urzędów wewnętrznych danej Izby.To ograniczy przecież niemałe koszty a nagrody zostaną u WAS.Naprawdę My mamy co robić u Siebie.
Chyba ,że to tylko działania medialne mające pokazać -że przecież robimy tak dużo a przy okazji rozbijemy jedność Celników.
 
Po co ściagać ludzi z odległych Izb (odległych niekiedy o setki kilometrów)jak pewnie znajdą się i tacy w co nie watpie na miejscu.Ludzie z Izb czy też Odziałów i Urzędów wewnętrznych danej Izby.
Z tego co wiem a wiem chyba dość dużo wbrew opiniom "synka" i "taty"-osobom,które miały pójść bezpośrednio na granicę z Izby czy Urzędu wznawiały się nagle urazy/kontuzje/choroby.Z tego powodu wzywane były/są grupy SS.Więc uważam że nie ma sensu na chwilę obecną kontynuacja tego wątku.
Nie czepiaj się mojego Taty. Pieprzysz 3 po 3 i masz słabą orientację w temacie. Mylisz pojęcia alokantów, wpomagających oraz gropy jak je nazywasz SS.
To dowodzi że volcik wraz z juniorem wbrew pozorom nie mają bladego pojęcia o temacie.Bardzo dobrze rozróżniam pojęcia alokantów,wspomagających i grup SS,ponieważ w DWÓCH PIERWSZYCH grupach uczestniczyłem(niestety musiałem),lecz w trzeciej nie zamierzam NIGDY wystąpić.
 
Ostatnia edycja:
Nie bez powodu wspomniałem o tych "30 srebrnikach".Wolę "umrzeć"biedny ale z honorem.Kiedyś to się na pewno skończy(nowe wybory,nowy SSC)a wtedy trzeba będzie spojrzeć w oczy innym funkcjuszom... volksdeutsche swego czasu też musieli uciekać ze wstydu:eek:

Si patriam prodere conabitur pater, silebitne filius?
"Jeśli ojciec będzie usiłował zdradzić ojczyznę, czy syn będzie milczeć"?:confused:
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie kolego Numernabis jesteś DEBILEM.
Pozwólmy "koledze" wypowiedzieć się szerzej,bo jak dotychczas to nie odnotowaliśmy żadnych konkretów:cool:
Niech opisze formy/aspekty/meandry mojego debilizmu bo mój umysł i znajomy psychiatra czeka na nie z niepokojem.
 
Ostatnia edycja:
Zapraszam do dyskusji -znając życie przeczyta te teksty szef Służy czy też władni Granicznych Izb Celnych może coś wymyśla aby naprawić sytuację.
Po co ściagać ludzi z odległych Izb (odległych niekiedy o setki kilometrów)jak pewnie znajdą się i tacy w co nie watpie na miejscu.Ludzie z Izb czy też Odziałów i Urzędów wewnętrznych danej Izby.To ograniczy przecież niemałe koszty a nagrody zostaną u WAS.Naprawdę My mamy co robić u Siebie.
Chyba ,że to tylko działania medialne mające pokazać -że przecież robimy tak dużo a przy okazji rozbijemy jedność Celników.

Brawo - i Tobie volcik 2001 -trafi się inteligentna myśl ,mówię o tym fragmencie o rozbijaniu jedności Celników !!!!!!
 
rozbijanie

Jak czytam ten temat to myślę , że górce udało się i to skutecznie rozbić naszą jedność . Są w tym dobrzy jak widać .
 
poczatkujacu celnik zarobki

witam? pozytywnie przeszedłem etap rekrutacji na mlodszego kontrolera celnego, prawdopodbnie zostane przydzielony do korczowej lub medyki, prosze o posty odnosnie zarbkow swiezego celnika...bo wciaz nie jestem pewien czy z tej ofert skorzystac... jestem po URz w rzeszowie i znam bardzo dobrze angielski, pracowalem w banku....tylko czytajac troche na formu smiem stwierdzic ze to nie bedzie miec wiekszego wplywu na zakres moich obowiazkow i kasy....pozdrawiam i z gory dziekuje....i jak to jest z zakwaterowaniem czy dostane zwrot kasy bo bede musial sie przniesc.....gepard
 
Trzeba było zapytać o to pracodawcy, nie wiedziałeś gdzie się zatrudniasz ? i za ile będziesz pracował ?
 
pytalem na rozmowie ale odpowiedzi byly takie ze ciezko bylo stwierzdicile dokladnie dostane na reke...w kadrach sie dowidzialem ze 1300 netto a na rozmowie mowili cos o 1600
 
Back
Do góry