• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyjęcia do służby w IC Przemyśl

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Izba Celna w Przemyślu ogłosiła kolejny nabór pracowników - poinformowała w piątek rzecznik prasowy Izby, Małgorzata Eisenberger-Blacharska. Jej zdaniem, zainteresowanie pracą w Izbie będzie bardzo duże; w styczniowym naborze na jedno miejsce przypadało 40 kandydatów.

Z grona kandydatów zostanie wybranych 30, którzy będą pracować na przejściach granicznych w Krościenku oraz podległych Urzędowi Celnemu w Przemyślu.
Przyszli celnicy muszą mieć wyższe wykształcenie, biegle władać co najmniej jednym językiem obcym (preferowane są angielski, niemiecki i rosyjski) oraz umieć obsługiwać komputer; wiek do 35 lat.

Chętni do pracy w tym zawodzie muszą rozwiązać też test z wiedzy o służbie celnej i Unii Europejskiej oraz test psychologiczny. W drugim etapie czeka ich rozmowa kwalifikacyjna.
"Mimo zaostrzonych kryteriów, a także mających wejść w życie nowych przepisów dotyczących służby celnej, zainteresowanie tą pracą nie maleje. Nadal jest ona atrakcyjna i sądzę, że nie wynika to tylko z tego, że u nas, na tzw. ścianie wschodniej, znalezienie pracy jest trudniejsze niż w innych regionach kraju" - powiedziała Eisenberger-Blacharska.

W Ministerstwie Finansów, któremu podlega służba celna, trwają prace nad zaostrzeniem przepisów antykorupcyjnych, które obowiązywać będą celników. Jeden z pomysłów zakłada, że miejsce pracy będzie losowane: funkcjonariusz idąc do pracy nie będzie wiedział, jakie danego dnia będzie pełnił obowiązki - czy np. przy odprawie ciężarówek, czy podróżnych jadących autobusami.

Są również propozycje, by funkcjonariusz, który poinformuje przełożonych o próbie wręczenia łapówki, otrzymywał premię. Ponadto w służbie celnej ma powstać zespół zajmujący się łapówkarstwem. Będzie wzorowany na działającym m.in. w policji i Straży Granicznej biurze spraw wewnętrznych.
Od 2004 r. na Podkarpaciu z pracy w urzędach celnych odeszło z różnych przyczyn 42 celników.
W marcu br. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 20-osobową grupę przemytników papierosów, w tym ośmiu współpracujących z nimi celników. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
(PAP)
Przedruk ze strony skarbowcy.pl
 
Patrząc z boku na przyjęcia do IC Przemyśl to mam wrażenie że kandydaci przechodzą większe "sito" egzaminacyjne niż na studiach. Test z wiedzy o Służbie Celnej i Unii Europejskiej to kompletna paranoja. Ludzie mówili mi jakie były pytania i powiem szczerze jestem w szoku. A czy test psychologiczny jest przeprowadzany na takich samych zasadach jak w Policji? Raczej nie, bo IC Przemyśl ma bardzo słabego psychologa.
 
na granicę trzeba ludzi do "roboty" po mechaniku a nie do kanału informatyka z 3 językami, który nie wie jak trzymać śrubokręt
 
To wszystko lipa

Witam. Dobrze że znalazłem wreszcie to forum.
Te całe przyjęcia to lipa. I tak przyjmują po staremu (po znajomości) czyli synków i córeczki lokalnych pryncypałów. A żeby było ciekawiej wszyscy chcą być kiedyś kierownikami, a nie od kręcenia śrubokrętem. Zobaczycie, za parę lat, jak odejdzie kwiat :D celnictwa, zostana sami kierownicy kierownicy przyjęci "po znakomstwie".
Pozdro dla wszystkich celnych.
B.
 
Przyjęcia ...

Panowie i Panie " Decydenci " - bądżcie poważni !
Przecież to już przerabiano wielo ... , wielokrotnie !
Onegdaj, np. na granicy zachodniej.:confused:
Mieszanie zmian , ludzi.Wpływanie na obsady osobowe AC itd...
Teraz nowe zaciężne zaciągi !
Spytajcie prekursorów tego kierunku - o EFEKTY tych działań !
Reforma systemu - TAK , a nie dorażne infantylne działania, bo komuś trzęsą się sorty mundurowe ! Brak słów.

 
Znowu będzie tzw "nabór" do przemyskiej izby? W ogóle po co je organizują, niech od razu dyrekcja ogłosi PESELE osób przyjętych.Po co ciągnąć ludzi na testy, rozmowy, skoro i tak wiadomo kogą przyjmą. Niestety zgadzam się z poprzednikami, zamiast przyjmować wykształconych, biorą tzw."mechaników".
Dlaczego?Myślę, że każdy zna odpowiedź na to pytanie.POZDRAWIAM
 
Kolejny nabór.... kolejny raz będę składać podanie...a co mi tam.....:D, może kiedyś w końcu mnie przyjmą ot tak dla świętego spokoju. PS samochody też potrafię rozkręcać ;).
 
Ostatnia edycja:
WAŻNE !!! Popatrzcie proszę na ostatnie przyjęcia do Wydziału Zwalczania Przestępczości i roczniki przyjęć, zwłaszcza jednego pana, który urodził się
w 1989 roku!!!
To już jest przesada co to dyrekcja przemyskiej izby wyprawia.
Ten młody pan na pewno ma kwalifikacje do pełnienia służby
w tak odpowiedzialnym wydziale, albo po protu ma konkretne nazwisko. Oczywiście Broń Boże dyrekcji o nic nie oskarżam....
 
Izba Celna w Przemyślu ogłosiła kolejny nabór pracowników - poinformowała w piątek rzecznik prasowy Izby, Małgorzata Eisenberger-Blacharska. Jej zdaniem, zainteresowanie pracą w Izbie będzie bardzo duże; w styczniowym naborze na jedno miejsce przypadało 40 kandydatów.

Z grona kandydatów zostanie wybranych 30, którzy będą pracować na przejściach granicznych w Krościenku oraz podległych Urzędowi Celnemu w Przemyślu.
Przyszli celnicy muszą mieć wyższe wykształcenie, biegle władać co najmniej jednym językiem obcym (preferowane są angielski, niemiecki i rosyjski) oraz umieć obsługiwać komputer; wiek do 35 lat.

Chętni do pracy w tym zawodzie muszą rozwiązać też test z wiedzy o służbie celnej i Unii Europejskiej oraz test psychologiczny. W drugim etapie czeka ich rozmowa kwalifikacyjna.
"Mimo zaostrzonych kryteriów, a także mających wejść w życie nowych przepisów dotyczących służby celnej, zainteresowanie tą pracą nie maleje. Nadal jest ona atrakcyjna i sądzę, że nie wynika to tylko z tego, że u nas, na tzw. ścianie wschodniej, znalezienie pracy jest trudniejsze niż w innych regionach kraju" - powiedziała Eisenberger-Blacharska.

W Ministerstwie Finansów, któremu podlega służba celna, trwają prace nad zaostrzeniem przepisów antykorupcyjnych, które obowiązywać będą celników. Jeden z pomysłów zakłada, że miejsce pracy będzie losowane: funkcjonariusz idąc do pracy nie będzie wiedział, jakie danego dnia będzie pełnił obowiązki - czy np. przy odprawie ciężarówek, czy podróżnych jadących autobusami.

Są również propozycje, by funkcjonariusz, który poinformuje przełożonych o próbie wręczenia łapówki, otrzymywał premię. Ponadto w służbie celnej ma powstać zespół zajmujący się łapówkarstwem. Będzie wzorowany na działającym m.in. w policji i Straży Granicznej biurze spraw wewnętrznych.
Od 2004 r. na Podkarpaciu z pracy w urzędach celnych odeszło z różnych przyczyn 42 celników.
W marcu br. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 20-osobową grupę przemytników papierosów, w tym ośmiu współpracujących z nimi celników. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
(PAP)
Przedruk ze strony skarbowcy.pl

Witam
jak ktoś przeszedł na rozmowe di izby celnej w przemyslu 8 i 9 styczeń to gratulacje, bo jest nas tylko 31 a miejsc 10
pozdrawiam.
 
Ten człowiek z 1989 roku to nie Pan lecz Pani która napewno będzie się nadawać do wydziału zwalczania przestępczości ehh..
 
Ten człowiek z 1989 roku to nie Pan lecz Pani która na pewno będzie się nadawać do wydziału zwalczania przestępczości ehh..

No to jestem ciekaw czy ma może pozwolenie na broń palną czy może trenowała jakieś sztuki wali bo takie były wymogi przyjąć do tego Wydziału...
 
Na pewno się nada bo ma garba gdzies wysoko bez względu czy kobieta czy chłopak na pewno sobie poradzi znam innych mobilnych z Przemyśa wszyscy sa cool ,ale 19 wiosenek to daje do myslenia......tak na marginesie to pozdro dla wszystkich alkoantów pażdziernikowo-listopadowych za współpracę tych z Krakowa i Opola ,w szczególności dla słodkiej blondynki z Medyki Iwony......
 
Ostatnia edycja:
a co słychać w temacie zmian kadrowych ???
ponoć pani E. P.-K. poleciała za zbyt duże nagrody dla swojego wydziału a zastąpiła ją naczelniczka z WPR
 
Ciekawa komisja

Specjalnie powołana komisja przyjmowała wybitnych specjalistów z kwalifikacjami do WZP - oprocz 19 -letniej panienki przyjeto też 38 -letniego pana z poczty , który ma brata w WZP.To chyba prywatny folwark nadal funkcjonuje ,a garbaci zawsze sa górą
 
..."Przyszli celnicy muszą mieć wyższe wykształcenie, biegle władać co najmniej jednym językiem obcym (preferowane są angielski, niemiecki i rosyjski) oraz umieć obsługiwać komputer; wiek do 35 lat.

...."Mimo zaostrzonych kryteriów...",

----hihihihihi!!!!
 
..."Przyszli celnicy muszą mieć wyższe wykształcenie, biegle władać co najmniej jednym językiem obcym (preferowane są angielski, niemiecki i rosyjski) oraz umieć obsługiwać komputer; wiek do 35 lat.

...."Mimo zaostrzonych kryteriów...",

----hihihihihi!!!!

Już teraz nie trzeba wyższego wykształcenia, średnie wystarczy ale z językiem i obsługa komputerem to się zgadzam!!!!!!!!!!!
Medyka to dobra szkoła przetrwania kto ma słabe nerwy to niech się jeszcze dobrze zastanowi.
 
19 lat??????????
co to ma do rzeczy czy jest mlody.
jestem nie wiele starszy od tego Pana i chetnie tez bym złozył formularz aplikacyjny- studiuje administracje celna (2 rok) mam wszystkie ustawy celne kodeks celny, ustawe o Słózbie celnej w małym palcu i co przez to ze jestem młody nie mogl bym byc przyjety??? i chciał bym sie dowiedziec czy młodzi inteligentni ludzie nie moga podjac pracy? to jakas kpina. :mad:jesli chce starac sie o prace w izbie celnej kiedy musze złozyc formularz? wtedy jek jest nabór?
 
co to ma do rzeczy czy jest mlody.
jestem nie wiele starszy od tego Pana i chetnie tez bym złozył formularz aplikacyjny- studiuje administracje celna (2 rok) mam wszystkie ustawy celne kodeks celny, ustawe o Słózbie celnej w małym palcu i co przez to ze jestem młody nie mogl bym byc przyjety??? i chciał bym sie dowiedziec czy młodzi inteligentni ludzie nie moga podjac pracy? to jakas kpina. :mad:jesli chce starac sie o prace w izbie celnej kiedy musze złozyc formularz? wtedy jek jest nabór?
brakuje jeszcze znajomości słownika ortograficznego....
 
Back
Do góry