• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

powychodzili pierwsi celni z Przemyśla z zarzutami !

A

antyzwiązkowiec

Gość
Kochane związki ! nasza ostojo bezpieczeństwa i spokoju , krynico mądrości i szczodrości !wulkanie działań i inerwencji , nasza tęczo różnorodnych pomocy, nasze skupisko dobrych i prawych uczynków !JAK TO KU...WA JEST żE FUNKCJONARIUSZE DOSTAJą ZARZUTY NP. ZE W 2006 ROKU PRZYJELI KORZYść MATERIALNą OD OSOBY NIEZNANEJ !JAK TO JEST żE , Są ZARZUTY żE FUNKCJONARIUSZ PRZYJął KORZYść OD OSOBY NIEZNANEJ I W NIE OKREśLONYM CZASIE !gDZIE WY KU...WA JESTEśCIE I CO WY ROBICIE !cZY KTOś SIę W KOńCU TYM ZJMIE ? A MOZE JAK KTóRYś ZE ZWIąZKóW DOSTANIE SIę W RęCE PROKURATORA I DOSTANIE ZARZUT ZE NIE WIADOMO KIEDY I NIE WIADOMO CO WZIął , TO MOZE COś ZROBICIE ????
 
antyzwiązkowiec napisał:
Kochane związki ! nasza ostojo bezpieczeństwa i spokoju , krynico mądrości i szczodrości !wulkanie działań i inerwencji , nasza tęczo różnorodnych pomocy, nasze skupisko dobrych i prawych uczynków !JAK TO KU...WA JEST żE FUNKCJONARIUSZE DOSTAJą ZARZUTY NP. ZE W 2006 ROKU PRZYJELI KORZYść MATERIALNą OD OSOBY NIEZNANEJ !JAK TO JEST żE , Są ZARZUTY żE FUNKCJONARIUSZ PRZYJął KORZYść OD OSOBY NIEZNANEJ I W NIE OKREśLONYM CZASIE !gDZIE WY KU...WA JESTEśCIE I CO WY ROBICIE !cZY KTOś SIę W KOńCU TYM ZJMIE ? A MOZE JAK KTóRYś ZE ZWIąZKóW DOSTANIE SIę W RęCE PROKURATORA I DOSTANIE ZARZUT ZE NIE WIADOMO KIEDY I NIE WIADOMO CO WZIął , TO MOZE COś ZROBICIE ????

No tak. Dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf. Statystyka najwazniejsza! Zgroza!!!
 
JAK TO KU...WA JEST żE FUNKCJONARIUSZE DOSTAJą ZARZUTY NP. ZE W 2006 ROKU PRZYJELI KORZYść MATERIALNą OD OSOBY NIEZNANEJ !JAK TO JEST żE , Są ZARZUTY żE FUNKCJONARIUSZ PRZYJął KORZYść OD OSOBY NIEZNANEJ I W NIE OKREśLONYM CZASIE !gDZIE WY KU...WA JESTEśCIE I CO WY ROBICIE !cZY KTOś SIę W KOńCU TYM ZJMIE ?


Ja też tego nie rozumiem. Co to znaczy? Czyzby sprawdzali oświadczenia majątkowe i ktoś nie potrafił się wytłumaczyć z dochodów czy jak. Może ktoś wytłumaczy o co chodzi z tym zarzutem?
 
A moze zamiast zadawać pytania do związkow ,powinniśmy się zebrac wszyscy pomowieni (bez konkretnych dowodow przeciwko nam) i sami powalczyć o nasze dobre imie. Jak do tej pory nie slyszałem o konkretnej pomocy ze strony ZZ.
 
chyba, szanowni Państwo, nie chcecie zwalić całej odpowiedzialności na związki za chore państwo ministra ziobry i jemu podobnych chorych ludzi. I żeby było jasne - od 11 lat nie należę do żadnych związków zawodowych.
 
Anonymous napisał:
chyba, szanowni Państwo, nie chcecie zwalić całej odpowiedzialności na związki za chore państwo ministra ziobry i jemu podobnych chorych ludzi. I żeby było jasne - od 11 lat nie należę do żadnych związków zawodowych.
zwalniani celnicy w obawie przed dalszą odsiadka potwierdzaja wszystko ulegają szntazowi prokuratora, i obawy o rodziny to jest państwo prawa? a prokurator bedzie miał wyniki, a IV RP wykrytą mafie ...a w efekcie wygrana kampanię wyborczą i wszystko gra a celnicy ponizeni upokorzeni brawo polityka prewencji ogólnej zadziałała?
 
powychodzili pierwsi celni z przemysla

Art.wysłany do Wiadomości Celnych - być może zostanie wydrukowany w październiku, ale myślę że już teraz jest mocno aktualny
Wtorek, środa…….

Od tygodni te dwa zwyczajne dni budzą niepokój. Kto teraz ? Po kogo przyjdą ?
Niestety to nie wspomnienia wojenne ani czas wczesnej komuny. To dzieje się teraz, dzisiaj, tuż obok nas. Aresztowania celników !!! Prowokacja się udała. Celniczka wzięła znaczoną kasę - aresztowano ją, wyprowadzono zasłaniającą się kurtką przed dziennikarzami. Następni to celnicy wskazani przez „ukrainca”, który zeznał, że pół roku temu wręczył im 50 zł. Nie są przestępcami, nie potrafią się bronić, zaprzeczać, iść w „zaparte” Nie wytrzymują presji przesłuchań – przyznają się. Niekoniecznie do „tych” 50 zł, ale do jakiś innych. Sypią innych byle tylko coś powiedzieć, wyjść z aresztu, wrócić do domu. Następne aresztowania to już bułka z masłem. Przychodzą rano, o szóstej, na zakończenie lub rozpoczęcie zmiany. Celnicy na oczach turystów, „mrówek” ( i ku radości tych ostatnich) zakuwani są w kajdanki i w asyście wyprowadzani do samochodów. Za co? Zarzuty to korupcja, zorganizowana przestępczość, działanie w grupie przestępczej – przymykanie oczu na przemyt papierosów i łapówki.
Nikt konkretnie nic nie wie – plotki, ploteczki obiegają całe miasto. Celnicy to (obok lekarzy) najbardziej znana grupa zawodowa – wszyscy ich znają, obserwują, zazdroszczą. Czego? Zawsze coś się znajdzie! Prawdę o zawodzie celnika zna niewielu. Pas, kanał, tiry – te słowa większości nic nie mówią. Nie widzi się brudu, potu, zmęczenia. Ludzie na ogół widzą jedynie wymuskanego celnika lub celniczkę w ślicznym mundurku i białej koszulce. Pokusy ? Jest ich dużo a niskie płace i brak systemu motywacyjnego sprzyjają łamaniu zasad. Niestety zbyt często są łamane .A później jest tak jak tutaj.
Wtorek : kto dzisiaj? Wzięli kogoś?
Środa : dzisiaj następni – Adam, Ania, Antek, Alek, Alina, Agata.
Aresztowanie pierwszej szóstki budzi zdziwienie, u niektórych uśmiechy i komentarze typu – no nareszcie się za nich wzięli. Na internetowym forum żywa dyskusja kogo jeszcze powinni zamknąć. Imiona, nazwiska, przezwiska. Wszyscy znają te osoby, wiadomo o kogo chodzi. Pomówienia? A kogo to obchodzi !! Niech mają za swoje, po co szukają „fajek” i wystawiają mandaty!
Następny tydzień.
Wtorek , środa – kolejne aresztowania : Baśka, Bogdan, Bogusia, Bronek, Beata, Bartek.
Niepokój? Słabo powiedziane! Te aresztowania budzą już niedowierzanie, złość a równocześnie poczucie bezsilności i strach. To jest bez sensu – ludzie przyznają się do wzięcia łapówki w wysokości 10 zł, byle tylko wyjść do domu, opuścić areszt. Prestiż zawodu? Do diabła z nim !! Nikt ich nie broni, nikt im nie wierzy. W aresztowaniach uczestniczą „mobilni”. Nie mają wiele do powiedzenia – dostają polecenie i muszą go wykonać. Nie są z kamienia. Udział w aresztowaniach kolegów, z którymi pracowali wiele lat rozbija ich psychicznie. Ale kogo to interesuje? Najważniejsze staje się pozbycie czarnych owiec z szeregów – art.25 KC jest w tym bardzo pomocny. Wyrok ? Po co ?. Celnika można zwolnić ot tak sobie – z powodu utraty zaufania. Nie mają znaczenia wcześniejsze wyniki, zatrzymania, protokoły, nienaganna praca. Liczy się tu i teraz. Łapówkarz? Precz!! Później będziesz udowadniał czy jesteś winny czy nie.
Kolejny tydzień. Który to już? Traci się rachubę czasu. Aresztowania trwają kolejny miesiąc i nie widać końca.
Wtorek, środa : następnie kilka osób. Łukasz?!! On miał zawsze duże sprawy. Może znaleźli sposób , żeby się z nim policzyć?? Mańka? To niemożliwe, przecież jak ona odprawiała, to ruch na przejściu zamierał. Mariusz? Nie wierzę, on bał się własnego cienia!!
Puścili ich?? Przyznali się?? Do czego!!. Nikt nic nie wie.
Byli koledzy, przyjaciele omijani są szerokim łukiem. Nikt nie chce ich widzieć, o nich pamiętać, nikt nie porusza drażliwego tematu. Sypnąłeś? Co powiedziałeś? Co nakłamałeś i wymyśliłeś byle tylko wyjść?? Nawet ci co nic nie mają na sumieniu nie śpią spokojnie. Ogólna psychoza – dyskusje, lub milczenie, unikanie tematu lub cicha rozmowa zanikająca jak ktoś przechodzi obok. Czy wszyscy „biorą”? Niemożliwe!! Ale skoro aż tylu, to czy ktoś zastanowił się DLACZEGO ?!! Co ich do tego skłoniło. Gdzie podziały się ideały, etyka zawodu? Jaki był powód? O co w tym wszystkim chodzi?? Celnicy, celniczki, kierownicy zmian, mobilni z WZP – wszystko to funkcjonariusze z dużym stażem pracy i stosunkowo wysoką pensją. Czy to tylko korupcja? A może coś innego? Pozbywanie się ludzi??? Zamykanie celników to wydarzenie mocno medialne, widowiskowe. Można szybko zamienić policyjne powiedzonko „ jedzie ciągniczek …” w „idzie celniczek będzie wyniczek”. A co z młodą kadrą ? Jak ich uchronić? Czy wystarczy kapelan z pensją 6 tyś.zł? Szkolenia o zwalczaniu korupcji – dobrze, że ma tego jeszcze kto słuchać. Brakuje ludzi. Atmosfera pracy fatalna. Plotki, ploteczki, przypuszczenia, ogólne zniechęcenie. Pracować?? Zwolnić się??
Wtorek, Środa : Kto dzisiaj. Po kogo przyjdą? … n, o, p, r, s, t……
 
daje do myślenia.....Nasze "władze" mają nad czym myśleć. Dzień Celnika - nie róbcie widowiska. zaden celnik nie powinien brać w nich udziału (patrz uroczystości w Przemyślu). Żenada.
 
powiem jak prokurator powiedział ...jak mi ktoś powie że tocelnika to wiem że bierze.... więc o czy tu mówić jak on wszystko wie to po co aresztuje tylko tych z dużym stażem pracy niech aresztuje wszystkich celników za to że są celnikami i bedzie medialnie i zgodnie z prawe
 
nikt nie zna prawdy a prawda jest oczywista widać gołym okiem o co chodzi, załatwia się sprawy z przerostem zatrudnienia w zwiazku z KAS ,oraz to że celnicy wpisują sie w kampanie wyborczą PIS ...walka z korupcją ... łatwy kąsek posiedzą w areszcie i się przyznają bo rodziny nie mają z czego żyć ( z chwila postawienia zarzutów nie mają poborów,tym samym srodków do zycia)...psychologicznie to prosty sposób na wykrywanie afer i walki z korupcją
 
jesteś zawistny powinni wszystkich polaków zamknac w takim razie tomku ciebie też zamkna i zobaczysz jak to miło, a tak będzie napewno
 
"Najpierw się zatrzyma, potem będą dowody"
Ministerstwo Sprawiedliwości naciskało na krakowskich prokuratorów, by postawili Jackowi Piechocie z SLD zarzut korupcji, na którą nie było dowodów - ustalił "Newsweek".
Według tygodnika, Bogdan Święczkowski, obecny szef ABW, który w 2006 r. był dyrektorem biura przestępczości zorganizowanej w Prokuraturze Krajowej, wydał takie polecenie szefowi Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Józefowi Giemzie. - Najpierw się zatrzyma, a potem znajdą się dowody - miał powiedzieć Święczkowski.
... żywcem przypomina sytuację z Naszymi Kolegami z Przemyśla !!![/b]
 
tomek2 napisał:
Dzięki rządom PIS -u może trochę całą brac celniczą ktoś rozliczy popieram w całości

Idąc dalej twoim tokiem myślenia tak samo trzeba rozliczyć wszystkich:
- lekarzy bo biorą łapówki,
- pielęgniarki bo tak jak wyżej,
- policjantów z drogówki bo tak jak wyżej
- taksówkarzy bo kantują na kursach,
- itd., itd. ...
Albo
- wszystkich Cyganów i Rumunów bo to brudasy
- Niemców za wojenki
Nożna wymieniać i wymieniać.

Nie popieram i nigdy nie popierałem wrzucania wszystkich do jednego worka.
Przemawia przez ciebie strach, zawiść, wrogość, ksenofobia. Oglądasz swoje otoczenie przez wąską szparkę i tak naprawdę nic nie widzisz. Ludziom myślącym w ten sposób co ty należy po prostu współczuć.
 
kierownik zmiany się przyznał bo bał dwuletniej sankcji

jednemu z kierowników zatrzymanych w medyce , powiedziano że można go trzymać nawet dwa lata na sankcj dla dobra śledztwa , więc przyznał się ! BO CO MIAł ZROBIć ???????????????????????????????????????????????????????????
 
Re: kierownik zmiany się przyznał bo bał dwuletniej sankcji

zzzzzzzzzzzzz napisał:
jednemu z kierowników zatrzymanych w medyce , powiedziano że można go trzymać nawet dwa lata na sankcj dla dobra śledztwa , więc przyznał się ! BO CO MIAł ZROBIć ???????????????????????????????????????????????????????????
CIEKAWA JESTEM CZY MU PROKURATOR PODZIĘKOWAŁ ZA TO ZE SIE PRZYZNAŁ I OBCIAŻYŁ INNYCH,
 
Boże co ja tu czytam?Pracuję w urzędzie wewnętrznym więc nie miałam pojęcia, że to się tak odbywa.Przestraszyłam się.Jak zaczynałam służbę wiele lat temu to stary celnik mi powiedział, że celnik jest jak ziemniak...albo go wsadzą , albo go wykopią.Tyle lat minęło i okazuje się, że to prwda.
Kochani trzymajcie się.Jestem z Wami.To wszystko jest straszne gorzej jak PRL.
 
Back
Do góry